فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
6. آذر 1400 - 13:17
بیرجندرسا-سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی گفت: با نگاه ویژه به مصوبات و برکات سفر رییس جمهوری به خراسان جنوبی، نقشه توسعه استان برای سنوات آتی به‌زودی ترسیم می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  حمید جهانشاهی روز شنبه در نشست خبری ویژه "تشریح فرایندهای پیگیری مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان" اظهار داشت: در سفر مقامات کشوری به استان عموما عرف بر این است که قبل از سفر مهم‌ترین درخواست‌های دستگاه‌های اجرایی در قالب پیشنهادات کیفی و کمی احصا شود و با برگزارش جلسات کارشناسی در استان و در برخی موارد در پایتخت مورد پالایش قرار گیرد تا به جامعیت لازم برسد.

وی افزود: همچنین حین سفر و بازدید مقامات کشوری از پروژه‌ها، موارد تکمیلی به انضمام درخواست‌های مردمی تایید یا اضافه می‌شود و در پایان سفر نیز در قالب تفاهم‌نامه به امضای استاندار به عنوان بالاترین مقام استانی و مسوولان کشوری می‌رسد تا پس از آن با توجه به زمان‌بندی در نظر گرفته شده، قابلیت رصد و پیگیری پیدا کند.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سفرهای سرزده مقامات کشوری این فرآیند قدری تغییر پیدا می‌کند گفت: به‌طور خاص در سفر رییس جمهوری به استان خراسان جنوبی که نوزدهم شهریور سال جاری به‌صورت سرزده انجام شد، مصوبات در حین سفر با برگزاری نشست‌های مختلف از جمله شورای اداری استان و نشست با نخبگان تنظیم شد.

وی اظهار داشت: بر این اساس پس از پایان سفر سعی شد تمامی موارد مورد اشاره از رییس جمهوری و سایر موارد مطرح شده در قالب ۲ بخش "مصوبات کیفی و محتوایی" و "پروژه‌های عمرانی" تنظیم شود.

جهانشاهی افزود: مقرر شده است هفته جاری نشستی در نهاد ریاست جمهوری با محوریت معاون اجرایی رییس جمهوری و سایر مسوولان مرتبط برگزار شود و در نهایت پس از تایید تفاهم‌ها، نقشه توسعه استان برای سنوات آتی ترسیم خواهد شد.

وی گفت: اعتبارات پیش‌بینی شده در این تفاهم با اعتبارات سنواتی استان تداخلی نداشته و به عنوان اعتبارات متمم و جداگانه از منابع ملی تامین خواهد شد.

سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان جنوبی تصریح کرد: بر این اساس فرایند کار در حال انجام بوده و امیدواریم حداکثر تا هفته آینده به تفاهم‌نامه‌ای که در برگیرنده مصوبات سفر و منابع اعتباری آن است، دست پیدا کنیم و جزئیات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

رییس جمهوری صبح جمعه (نوزدهم شهریور ۱۴۰۰) به همراه جمعی از اعضای هیات دولت در سومین سفر استانی خود و در سفری از پیش اعلام نشده از طریق شهرستان طبس وارد خراسان جنوبی شد و در ادامه این سفر یک روزه در مرکز استان حضور یافت.

حضور در جمع مردم در امامزاده حسین بن موسی الکاظم (ع) طبس، بازدید از معادن زغال‌سنگ طبس و گفت و گو با نیروهای کارگری و فنی و مهندسی، بازدید از محله‌های حاشیه شهر و گفت و گو با مردم، زیارت قبور مطهر شهدا، حضور در یکی از محلات حاشیه‌ای شهر بیرجند و گفت و گو با مردم، حضور در جمع نمایندگان اقشار و نخبگان خراسان جنوبی و نشست شورای اداری استان از برنامه‌های این سفر بود.

وزیران کشور، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس دفتر رییس جمهوری و معاون اجرایی رییس جمهوری، آیت الله رییسی را در سفر به خراسان جنوبی همراهی کردند و حضور در نشست شورای اداری استان آخرین برنامه این سفر یک روزه بود.

همچنین ۲ روز بعد از این سفر، با برگزاری جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، مصوبات جمع‌بندی و برای دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق آنها مسئولیت‌سازی شد.

نظرات کاربران