فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
6. آذر 1400 - 15:21
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: مسوولان نظام در رده‌های مختلف به جهت دانش و تجربه‌ای که دارند از بزرگترین سرمایه‌های جامعه و مردم هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین سید "علیرضا عبادی" روز شنبه در دیدار "حمید ملانوری" استاندار خراسان جنوبی افزود: در کنار انواع سرمایه‌های جامعه، یکی از مهمترین آنها مسوولان نظام هستند.

وی اظهار داشت: مساله جابه‌جایی مدیران هم طبیعی است و هر چند وقت یکبار اتفاق می‌افتد؛ حتی در دولت قبل چهار استاندار به استان آمدند و در دولت جدید این قضیه طبیعی‌تر است چون برابر شیوه سیاسی خود عمل می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اما به هر حال خدمت، خدمت است و جایی که هیچ‌ گونه جابه‌جایی ندارد، محضر خدای متعال است و انسان در هر شرایطی که بتواند به بندگان خدا خدمت کند، این خدمات در محضر خداوند ثبت می‌شود.

وی ادامه داد: چهار استاندار در مدت اخیر فعالیت داشتند و هر کدام به جهت دانش، تجربیات کلی و مسایل سیاسی و اقتصادی سهم خاص خودش را دارد ولی در تجربیات منطقه‌ اگر مسوولان بیشتر بمانند، نتیجه بهتری حاصل می‌شود چون هر استانداری که بیاید باید مدتی بماند، تجربه کسب کند و شرایط محیط مسوولیت را بسنجد که ۶ ماه وقت می‌برد تا بر کار مسلط شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: لذا جاهایی که ضرورتی ندارد بهتر است مسوولان جابه‌جا نشوند به‌خصوص در یک دولت نباید چهار بار استاندار عوض می‌شد و شخصی که فعالیت می‌کرد می‌توانست خدمت کند.

وی افزود: وقتی دولت جدید می‌آید، ایجاب می‌کند برخی جابه‌جایی‌ها صورت گیرد اما اگر شرایط به نحوی باشد که هر یک از مسوولان بمانند و بعد از اینکه آگاهی‌های منطقه‌ای آنها به حد کافی رسید به کار خود ادامه دهند، این موثرتر است.

امام جمعه بیرجند گفت: بدل آن کار این است، فرد مسوولی که می‌خواهد جابه‌جا شود، تجربیات خود را به‌صورت مکتوب، شفاهی، نرم‌افزاری یا در ارتباطات بعدی که دارند به مسوول جدید منتقل کند.

وی اضافه کرد: صاحب اصلی خداست و هر فردی در هر جا که باشد در محضر خداست لذا آن فرد می‌تواند در این کار خیر همکاری داشته باشد، ارتباطات حفظ شود و خدمت به مردم پررنگ‌تر شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: شرایط هم فرق می‌کند و ویژگی‌های خاص خود را دارد به‌خصوص یک سال پایانی دولت که در جلسه اشاره شد، اما در شرایط عادی اگر نقص و عیبی در کار نیست، مسوولان که گزینش آنها ملاک و قاعده دارد، بیشتر در سمت و مسئولیت خود باقی بمانند، خدمت‌ها پررنگ‌تر می‌شود.

وی در پایان سخنانش خطاب به استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: از شما و مواضع و اخلاق‌تان تشکر می‌کنم و خانواده حضرتعالی ویژگی‌های معنوی و مکتبی دارند و انتظار هم همین است؛ ان شاء الله هر جا هستید موفق باشید و دعاگوی شما و همه مسوولان خدمتگزار هستیم.

استاندار خراسان جنوبی امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند، گزارشی جامع از آخرین اقدامات دستگاه‌های اجرایی ارائه کرد و در این دیدار درباره مسایل روز استان نیز بحث و رایزنی شد.

"حمید ملانوری شمسی" یازدهم آبان سال گذشته از سوی هیات دولت به عنوان استاندار خراسان جنوبی انتخاب شد و "جواد قناعت" در جلسه روز چهارشنبه (سوم آذر امسال) هیات وزیران به عنوان نهمین استاندار خراسان جنوبی رای اعتماد گرفت.

نظرات کاربران