آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
4. آذر 1400 - 9:33
مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی:
دوره آموزشی خانواده و فضای مجازی در خراسان جنوبی برگزار می‌شود
بیرجندرسا-رضایی گفت: دوره آموزشی خانواده و فضای مجازی جهت بالابردن سواد رسانه و فرهنگ استفاده از فضای مجازی خانواده‌ها به صورت مجازی در استان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  «سجاد رضایی» امروز (۴ آذر) در گفتگو با خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهار کرد: فضای سایبری در زندگی همه مردم رسوخ کرده و برخی افراد وابستگی شدیدی به فضای مجازی پیدا کرده‌اند.

 

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی افزود: شیوع بیماری کرونا و ورود آموزش مجازی به میان خانواده‌ها، باعث شده دانش‌آموزان، اولیا و دانشجویان، وقت بیشتری از زندگی خود را در فضای مجازی سپری کنند.

 

وی در ادامه گفت: متأسفانه بسیاری از افراد جامعه بدون دانش لازم وارد فضای سایبری می‌شوند و در بسیاری از موارد در دام پیام‌های نادرست و انحرافی و حتی کلاه‌برداری‌ها قرار می‌گیرند.

 

رضایی اظهار کرد: وابستگی شدید افراد به فضای مجازی، اثرات بسیاری بر کانون خانواده دارد و اعضای خانواده کمترین مراودات و گفت‌وگوی همدلانه را با یکدیگر دارند.

 

وی افزود: این موضوع آسیب‌هایی به وجود آورده که در کنار سایر عوامل مخرب روابط خانوادگی، موجب سست‌شدن بنیان خانواده‌ها، طلاق عاطفی زوجین و کمرنگ‌شدن صمیمیت میان اعضای خانواده شده همچنین زمینه گسترش شکاف نسلی را فراهم کرده است.

 

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی گفت: تلاش برای به حداقل رساندن تهدیدهای شبکه‌های مجازی در کاهش سلامت و پایداری نهاد خانواده، ضرورتی انکارناپذیر است.

 

وی بیان کرد: اگر تمام افراد جامعه از سواد رسانه‌ای لازم برخوردار باشند می‌توانند به درستی از این فضا بهره‌مند شوند و آسیب‌رسانی‌های آن را به حداقل برسانند.

 

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی گفت: سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی جهت بالابردن سواد رسانه‌ای خانواده‌ها، دوره آموزشی خانواده و فضای مجازی را برگزار می‌کند.

 

رضایی در ادامه توضیح داد: این دوره توسط استاد محمدحسین شاه‌آبادی دکترای علوم ارتباطات و کارشناس خانواده به صورت مجازی در سامانه نسرا https://lms.nasraa.ir/ تدریس می‌شود.

 

وی اظهار کرد: این دوره شامل ۱۸ سرفصل است که به موضوعات مختلف می‌پردازد و در پایان به افرادی که در آزمون قبول شوند، گواهینامه اعطا می‌شود.

 

مسئول سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی گفت: علاقه‌مندان شرکت در این دوره می‌توانند تا ۸ آذرماه، با ورود به سامانه نسرا https://lms.nasraa.ir/ ابتدا عضو سامانه شوند سپس با کلیک روی لینک https://yun.ir/savad123 به صورت مستقیم در دوره خانواده و فضای مجازی ثبت‌نام کنند.

 

رضایی تشریح کرد: جهت مشاهده کلاس‌ها، افراد از قسمت «ورود و عضویت» وارد سامانه نسرا می‌شوند؛ سپس وارد قسمت یادگیری الکترونیکی شده و با کلیک روی نام دوره موردنظر، وارد بخش کلاس‌ها می‌شوند.

 

وی در پایان اظهار کرد: سازمان فضای مجازی بسیج خراسان جنوبی دوره‌های مختلفی در زمینه سواد رسانه‌ای تاکنون برگزار کرده و در آینده نیز کلاس‌های حضوری و مجازی برگزار می‌کند.

 

نظرات کاربران