فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
4. آذر 1400 - 8:40
بیرجندرسا-مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: از تره تیزک برای تصفیه خون، جبران کمبود ویتامین C و بهبود بیماری‌های پوستی نیز استفاده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حسین راغ آرا گفت: تره تیزک خودرو گیاهی است که مصرف آن  به دلیل وجود ترکیبات فنولی و فلاونوئیدی در برگ‌های آن علاوه بر بالا بردن توان آنتی‌اکسیدانی، منجر به محافظت از DNA نیز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده از ریشه، برگ و میوه تره تیزک در طب گیاهی بسیار مرسوم است، افزود: تره تیزک سبب کاهش فشارخون بالا می‌شود، همچنین از آن برای تصفیه خون، جبران کمبود ویتامین C و بهبود بیماری‌های پوستی نیز استفاده می‌شود.

مدیر مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: این گیاه اثرات درمانی در تسکین تصفیه خون  دارد و ضماد موضعی آن برای کاهش درد عضلات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راغ آرا یادآور شد: برای تهیه دم‌کرده گیاه، از ۵۰ گرم برگ یا میوه آن در یک لیتر آب استفاده می‌شود و همچنین می‌توان ۲۰ گرم از ریشه گیاه را در یک لیتر آب دم کرد و مقدار خوراک از دم کرده تره تیزک روزی سه بار و هر بار نصف لیوان است.

نظرات کاربران