آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
4. آذر 1400 - 7:16
بیرجندرسا-فرماندار نهبندان گفت: هفت طرح سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی در این شهرستان در دست اجرا است که با اجرای کامل این طرح‌ها در یک سال آینده برای ۶۲۵ نفر شغل ایجاد خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مجید بیکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا پایان سال جاری سه طرح سرمایه‌گذاری در این شهرستان با حجم سرمایه‌گذاری ۳۲۵ میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: واحد تولید شمش طلای هیرد، طرح فرآوری منیزیت سدید سرام و واحد فرآوری سیلیس دهسلم از جمله طرح‌های افتتاحی تا پایان سال جاری است.

فرماندار نهبندان گفت: واحد تولید شمش طلای هیرد با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومان، اشتغال ۲۰۰ نفر و ظرفیت تولید ۲۰۰ کیلوگرم در سال در دست اجرا است و با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی عنوان کرد: واحد فرآوری منیزیت سدید سرام نیز با سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیارد تومان، اشتغال ۵۵ نفر از ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و تا پایان سال جاری افتتاح می‌شود.

بیکی افزود: همچنین واحد فرآوری سیلیس دهسلم با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومانی، اشتغال ۴۰ نفر و تولید سالانه ۵۰ هزار تن در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی گفت: عملیات اجرایی فاز دوم واحد کنسانتره آهن نیک امیدواران پیراکان نیز با سرمایه‌گذاری ۱۱۳ میلیارد تومان در سال جاری آغاز شد و با پیشرفت فیزیکی پنج درصد تا پایان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید،

فرماندار نهبندان افزود: بسته‌بندی آب آشامیدنی سربندی با اعتبار ۶ میلیارد تومان و با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و همچنین واحد بسته‌بندی آب آشامیدنی عطایی‌نژاد با اعتبار سه میلیارد و با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هر دو طرح در سال آتی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی از بهره‌برداری چهار طرح صنعتی از ابتدای سال جاری با سرمایه‌گذاری ۱۱۹ میلیارد تومان و اشتغال ۱۶۵ نفر خبر داد و گفت: این طرح‌ها در زمینه فرآوری مواد معدنی باارزش شهرستان اجرا شده است.

بیکی اظهار داشت: در زمینه جذب سرمایه‌گذار در یک سال گذشته ۱۳ میلیارد تومان در زمینه تامین زیرساخت‌های آب، برق و گاز شهرک صنعتی شهرستان هزینه کردیم.

وی نهبندان را از شهرستان‌های پیشرو در زمینه سرمایه‌گذاری صنعتی معرفی کرد و گفت: نهبندان از جمله مناطقی است که با وجود ذخایر معدنی بسیار غنی، ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه است.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری بیرجند است.

نظرات کاربران