آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
3. آذر 1400 - 18:46
بیرجندرسا-فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: ۱۸۵ نفر طی هشت ماه سال جاری در تصادفات خراسان‌جنوبی جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سردار ناصر فرشید در عصر چهارشنبه ستاد راهبری تصادفات خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در هشت ماهه سال جاری تعداد ۱۸۵ نفر در جاده‌های برون شهری و معابر درون شهری خراسان‌جنوبی جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۱۶۴ فوتی در تصادفات جاده‌های برون شهری بوده است.

فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به ضرورت اصلاح فرهنگ رانندگی در استان بیان‌کرد: ما باید اهرم‌ها و موانع بازدارنده‌ای داشته باشیم تا رانندگان به سمت رفتارهای پرخطر نروند و برای خود و دیگران حادثه به وجود نیاورند.

سردار فرشید ادامه‌داد: جلسات ستاد راهبری تصادفات خراسان‌جنوبی نیز نباید هر ۶ ماه یک بار برگزار شود بلکه باید در مقاطع کوتاه‌تری به مسائل مرتبط با فرهنگ ترافیکی و تصادفات استان رسیدگی شود.

اسدالله جلال زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: تصادفات با احشام در راه‌های خراسان جنوبی در هشت ماهه سال جاری ۱۹ فقره بوده که از این تعداد ۱۴ فقره تصادفات جرحی و پنج فقره نیز تصادفات فوتی بوده است.

وی ادامه‌داد: بیشترین تصادفات نیز مربوط به شهرهای طبس، نهبندان، بیرجند، دیهوک، اسدیه و قاین بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی یادآور شد: در زمینه تصادفات وسائل نقلیه حامل مواد خطرناک مصوبات کمیسیون ایمنی راه‌ها در زمینه مسئولیت شرکت پخش فرآورده‌های نفتی را داریم ولی این شرکت تنها در زمینه محموله‌های چهار فرآورده نفتی چون بنزین و گازوئیل خود را مسئول می‌داند و در نتیجه در مورد فرآورده‌هایی چون هیدروکربن مشکل داریم.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران