آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
2. آذر 1400 - 18:09
بیرجندرسا-نماینده مردم شهرستان های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی از پیگیری مشکلات برق رسانی شهرک شهید رحمانی خوسف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، آقای خسروی در جلسه ای که در فرمانداری خوسف برگزار شد، گفت: مشکلات برق رسانی به شهرک شهید رحمانی جمع بندی و اعلام شود تا از مرکز کشور به صورت متمرکز پیگیری شود .

وی از پیگیری موضوع حذف خرید تضمینی برق و تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی به تولید انرژی های تجدید پذیر خبر داد و افزود: موضوع در کمیسیون مطرح و همچنین به دولت انتقال پیدا خواهد کرد.

فرماندار خوسف نیز در این جلسه گفت: با ورود سرمایه گذاری های جدید در شهرستان برای افق آینده برای تامین برق صنایع بایستی چاره اندیشی شود.

آخوندی افزود: دولت موظف به تامین زیرساخت های صنایع در شهرک های صنعتی است و اکنون با سرمایه گذاری های جدید لزوم تامین زیرساخت های شهرک شهید رحمانی وجود دارد.

وی گفت: معادن شهرستان در دهستان قلعه زری از جمله معادن شادان ، کودکان و قلعه زری نیازمند به احداث پست ۱۳۲ کیلوولت است که علیرغم پیگیری های متعدد به نتیجه نرسیده است.

فرماندار خوسف از ورود سرمایه گذار خارجی برای احداث سلیس متال خبر داد و افزود: این ماده صنعتی در کشور کارخانه مشابهی ندارد و تولیدات این کارخانه ضمن تامین نیاز کشور و جلوگیری از واردات این محصول؛ قسمتی از تولیدات به خارج کشور صادر خواهد شد.

آخوندی گفت: ظرفیت برق مورد نیاز این کارخانه ۳۵ مگاوات است که از هم اکنون بایستی برای تامین آن چاره اندیشی شود.
وی افزود: امیدوارم با پیگیری های نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، استاندار محترم و دستگاه های متولی مشکل برق شهرک شهید رحمانی مرتفع شود.

 مدیر کل سرمایه گذاری و امور اشتغال استانداری نیز با انتقاد از اینکه از محل صندوق توسعه ملی برای انرژی تجدید پذیر تسهیلات پرداخت نمی شود از نماینده مجلس خواست این موضوع را پیگیری کند.

اکبری راد گفت : با خشکسالی های چندین ساله و در صورت تداوم این موضوع استان با مشکلاتی مواجه خواهد شد که از هم اکنون جهت رفع تبعات ابن موضوع در حوزه مختلف اشتغال زا بایستی سرمایه گذاری شود.

وی افزود: در ستاد خاوران استان و شهرستان طرح های اشتغالزایی خوبی مصوب شده که اشتغال یکی از آنها بیش از پانصد نفر است.

 

نظرات کاربران