فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
26. آبان 1400 - 12:17
بیرجندرسا-فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان گفت: بسیج تشکیلاتی برای حضور مردم و جوانان در عرصه‌های مورد نیاز کشور است تا بتواند از این طریق مشکلات جامعه و مردم را حل کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سرهنگ پاسدار محمدعلی بشیری روز چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج با شعار «بسیج پاره تن مردم و ضامن عزت و امنیت ملی» افزود: در مکتب بسیج، نیروهای خدمتگزار در تراز انقلاب اسلامی تربیت می‌شوند.

وی گفت: امروز بسیج در عرصه‌های مختلف که نیاز نظام و انقلاب است، حضور دارد و یکی از این عرصه‌ها، عرصه مهم و تاثیرگذار فرهنگی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان اظهار داشت: امروز می‌توان با برگزاری یادواره‌های شهدا، فرهنگ ناب اسلام را که شهدای ما آن را به بهترین شکل در هشت سال دفاع مقدس و در جدیدترین نوع آن شهدای مدافع حرم به دنیا نشان دادند به نسل جوان منتقل کرد.

وی گفت: بسیج با برگزاری یادواره‌های مختلف شهدا در هفته بسیج به دنبال این است که این فرهنگ ناب اسلامی و ارزش‌های آن را به نسل جوان منتقل کند.

سرهنگ بشیری به موضوع سلامت و بهداشت مردم در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: بسیج از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا در کنار بخش بهداشت و درمان کشور حضور داشته و با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به یاری شبکه بهداشت و درمان برای مهار این ویروس شتافته است.

وی بیان کرد: در شهرستان درمیان و هفته بسیج نیز طرح واکسیناسیون با همکاری شبکه بهداشت شهرستان ادامه خواهد داشت و از مردم خواهش می‌کنیم با تزریق واکسن کرونا در پیشگیری از گسترش این ویروس به کشور کمک کنند همچنین در هفته بسیج با همکاری بسیج جامعه پزشکی گروه‌های جهادی به مناطق محروم اعزام خواهند شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان گفت: بسیج در تلاش است با کمک مردم و همکاری‌های بین‌بخشی در زمینه رونق اقتصادی هم نقش‌آفرین باشد و یکی از برنامه‌های اقتصادی مردم‌پایه ایجاد صندوق‌های قرض‌الحسنه در سطح شهرستان است که از مردم درخواست داریم با عضویت در این صندوق به تقویت اقتصاد مردم‌پایه کمک کنند.

وی افزود: از دیگر فعالیت‌های بسیج در این زمینه احیا و مرمت قنوات به منظور توسعه اشتغال کشاورزی برای روستاییان با همکاری جهاد کشاورزی شهرستان است که در راستای محرومیت‌زدایی نیز بسیج با اعزام گروه‌های جهادی در هفته بسیج یاریگر محرومان خواهد بود.

سرهنگ بشیری به فعالیت‌های بسیج در عرصه اجتماعی هم اشاره کرد و گفت: از جمله مواردی که بسیج به آن بی‌توجه نبوده، آسیب‌های اجتماعی است و در این حوزه درخصوص کمک به آسیب‌دیدگان از اعتیاد ورود کرده و اقداماتی در حال انجام است.

وی ادامه داد: در حوزه زنان و خانواده با برگزاری کارگاه‌های آموزشی سعی در پیشگیری از طلاق، آموزش‌های تربیت فرزند و توجه به فرزندآوری بوده که در هفته بسیج نیز کارگاه‌های آموزشی سبک زندگی اسلامی توسط رده‌های مختلف بسیج پیگیری می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه درمیان گفت: از جمله برنامه‌های بصیرتی بسیج در این هفته توجه به جهاد تبیین که مطالبه مقام معظم رهبری بوده در بستر فضای مجازی و به‌صورت جلسات حضوری در مساجد است و همایش اقتدار بسیج نیز با حضور پرشور بسیجیان در مرکز شهرستان برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: همزمان با هفته بسیج امسال بیش از ۱۱۰ عنوان برنامه در رده‌های مختلف بسیج شهرستان درمیان برگزار می‌شود.

۲۹ آبان تا پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸، به نام هفته بسیج نامگذاری شده است.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در ۱۰۵ کیلومتری شرق بیرجند است.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران