فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
25. آبان 1400 - 15:40
بیرجندرسا-موسوی گفت: سهم سازمان تامین اجتماعی از بیمه تکمیلی بازنشستگان ۳۰ درصد بود که امسال به ۵۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از باشگاه خبرنگاران، میر هاشم موسوی سرپرست سازمان تامین اجتماعی در حاشیه نمایشگاه فعالیت‌های سازمان بهزیستی کشور و شیرخوارگاه شبیر پیش از ظهر امروز در  جمع خبرنگاران گفت: در سال گذشته سهم سازمان از بیمه تکمیلی بازنشستگان ۳۰ درصد بود که امسال با وجود مشکلات مالی که سازمان دارد سهم بیمه تکمیلی سازمان که به بازنشستگان کمک می‌کند به ۵۰ درصد افزایش یافته است.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به رایگان بودن تست پی سی آر تصریح کرد: این تست در مراکز تامین اجتماعی رایگان بود و در مراکز غیر ملکی ما بر اساس استانداردهایی که وزارت بهداشت اعلام خواهد کرد رایگان خواهد شد.

موسوی درباره همکاری نکردن پزشکان با نسخه الکترونیک ادامه داد: نسخه الکترونیک یک تغییر است تا به حال ۹۹درصد نسخه الکترونیک اجرایی شده و فقط یک درصد مشکل وجود دارد و در مسیری هستیم که می‌خواهیم رسیدگی به اسناد پزشکی را هم الکترونیکی کنیم. در موضوع نسخه الکترونیک روند رو به رشدی داریم.

وی با اشاره به بیمه کارگران ساختمانی اظهار کرد: آن ضرایبی که وجود داشت دقیق محاسبه نشده بود بر اساس محاسبات ما چیزی حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان بود اصلاح ماده ۵ در مجلس صورت گرفت و کمیسیون آن را تایید کرد و راهی صحن شده و دیگر سقفی برای آن وجود نخواهد داشت باای نضرایب و تغییرات جدید همه‌ی کارگران تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: شرایط به گونه‌ای شده که در مناطق کم برخوردار و مناطقی که درآمد پایین‌تر است حق بیمه هم پایین‌تر خواهد بود.

موسوی با بیان این که چتر حمایتی بیمه‌ها تغییری نکرده است گفت: بعضی از داروهای بیماری‌های خاص تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند برای بیماری‌ای بی در تعهدات جدید بیمه‌ای رایگان شد.

نظرات کاربران