آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
23. آبان 1400 - 14:52
معاون اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی:
شوراهای مشورتی جوانان در تمام شهرستان ها تشکیل می شود
بیرجندرسا- معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از تشکیل شوراهای مشورتی جوانان در تمام شهرستانهای استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مهدی قناد پیش از ظهر یکشنبه در جلسه ساماندهی امورجوانان شهرستان فردوس که با هدف تشکیل شورای مشورتی جوانان تشکیل شده بود افزود: ۳۳.۸ درصد جمعیت استان را جوانان ۱۸ تا ۳۵ سال تشکیل می دهد که بر اساس دستور رئیس جمهور و تاکید استاندار خراسان جنوبی با هدف کادرسازی، آموزش ها و مهارتی های مدنی، مطالبه گری و مشارکت در تصمیم گیریها این شوراهای مشورتی در تمام استان تشکیل می شود.

وی با بیان اینکه درمجموع ۴۸۰ نفر در استان در شوراهای مشورتی جوانان انتخاب خواهند شد افزود: برای هر شهرستان سهمیه ای در نظر گرفته شده که این مقدار برای شهرستان فردوس ۴۰ نفر و از این تعداد ۳ نفر در شورای مشورتی جوانان استان عضو خواهند بود.

قناد با اشاره به اینکه ۲۸.۶ درصد جمعیت شهرستان فردوس را جوانان تشکیل می دهند اضافه کرد: جوانان همانند اوایل انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس باید در مسئولیت ها و تصمیم گیریها بکار گرفته شوند.

وی عنوان کرد: شورای مشورتی جوانان از ۱۴ قشر مختلف تشکیل و آمیزه ای از انواع استعدادها خواهد بود تا بتواند به عنوان بازوی مشورتی فرمانداران مسائل و مشکلات مختلف را احصاء و ارائه دهند.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی تاکید کرد: جوانان بدلیل اینکه در جمع های مختلف حضور دارند می توانند در کنار فرمانداران قرار گرفته و در تصمیم گیریها مشارکت و بفهمند که در راس مدیریت یک شهرستان چه می گذرد.

وی تهیه اطلسی از آسیب ها و معضلات هر شهرستان را از وظایف این شوراها بر شمرد و گفت: در آئین نامه اجرایی: مجمع عمومی، هیئت رئیسه و کمیسیون های تخصصی سه رکن این شوراها تعریف شده و اعضای این شوراها باید در سنین ۱۸ تا ۳۵ سال، ساکن منطقه و از نیروهای ارزشی باشند که از بین جوانان فعال در عرصه های مختلف اجتماعی انتخاب خواهند شد.

قناد تاکید کرد: این شورا به هیچ عنوان دولتی نیست و حتی از بین کارمندان اداره های دولتی نیز انتخاب نخواهند شد و مسئولانی که بر اساس آیین نامه اجرایی وظیفه انتخاب این جوانان را بر عهده دارند تمام تلاششان این باشد تا با پرهیز از فیلترهای خود ساخته، زمینه حضور بیشتر جوانان را در این شورا فراهم آورند.

در این جلسه مصوب شد هر چه زودتر نسبت به معرفی جوانان فعال از ۱۴ قشری که مطابق آئین نامه بیان شده زمینه تشکیل شورای مشورتی جوانان در شهرستان فردوس فراهم شود.

نظرات کاربران