فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
12. آبان 1400 - 14:30
بیرجندرسا-عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به اینکه گرانی‌ها بیش از اندازه مردم، به ویژه قشر محروم را تحت فشار قرار داده، گفت: کنترل بازار و کاهش قیمت‌ها به جای افزایش نامتناسب حقوق کارمندان و تورم، به نفع حقوق‌بگیران و همه مردم غیرکارمند خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حسین خسروی‌اسفزار ظهر امروز در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک یوم‌الله 13 آبان و تشکر از مدیریت جهادی و میدانی دولت به ویژه شخص رئیس‌جمهور و امید تداوم و تکامل و گره‌گشایی محسوس از مشکلات مردم، اظهار داشت: تأخیر در تعیین استاندار خراسان‌جنوبی باعث سستی در کارها شده و مردم منتظر نتایج ملموس سفر حدود دو ماه پیش جنابعالی به منطقه هستند.

وی خطاب به رئیس‌جمهور بیان داشت: مشکلات قبلی و عدم تثبیت مدیریت ها در دولت شما و نیاز به زمان بیشتر برای برنامه‌ریزی قابل درک است اما گرانی‌ها بیش از اندازه مردم به ویژه قشر محروم را تحت فشار قرار داده لذا کنترل بازار و کاهش قیمت‌ها به جای افزایش نامتناسب حقوق کارمندان و تورم، به نفع حقوق بگیران و همه مردم غیرکارمند خواهد بود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به وزیر کشور، عنوان کرد: هماهنگ کنید زیرمجموعه وزارتخانه شما و سایر سازمان‌ها به لوازم ارتقائات کشوری مقید باشند.

خسروی ادامه داد: شهرستان خوسف که سال‌ها است از تصویب آن می‌گذرد، شهرداری‌اش توان پرداخت حقوق معوقه خود را نداشته و در برخی ادارات آن حتی یک نفر برای پاسخگویی وجود ندارد.

وی مطرح کرد: بخش تازه تأسیس میاندشت در شهرستان درمیان را برای خدمت‌دهی به مردم حمایت کنید، بخش دیگری در شهرستان بیرجند که ۶ ماه از تصویب آن گذشته اگر همه ملاحظات را از قبل تصویب دیده‌اید چرا تصویب نمی‌شود؟

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بازگشایی بازارچه مرزی میل ۷۳ شهرستان درمیان تسریع کنید و حل حقوقی و مرزی طرفین مشکل انتزاع بخشی از نقاط عشایرنشین دهستان خور از شهرستان خوسف را تسریع کنید.

خسروی خطاب به وزیر بهداشت نیز گفت: با توجه به قدمت ۷۳ ساله بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند که مرجع بیماران استان است و سال‌ها قبل دادستان تذکر ایمن‌سازی آن را داده اقدام عاجل کنید و همچنین درباره بیمارستان خوسف که ۱۰ سال از آغاز احداث آن می‌گذرد و متأسفانه بیش از ۴۰ درصد پیشرفت نداشته باید مشکل پیمانکار حل شود و هرچه زودتر پاسخگوی مسائل درمانی مردم باشید.

وی اضافه کرد: درمانگاه خادمیاران رضوی که با هدف کمک به محرومان شمال بیرجند و با حضور بیش از ۱۰۰ پزشک و متخصص داوطلب راه‌اندازی شده باید بیش از پیش حمایت شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی همچنین در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، اظهار داشت: عدم تخصیص سهمیه نهاده‌های دامی در شهریور و مهرماه برای دامداران خراسان‌جنوبی مشکلات عدیده‌ای به وجود آورده است.

خسروی اضافه کرد: از کمک‌ها و تسهیلات منظور شده برای خرید تضمینی زعفران و زرشک تشکر می‌کنیم اما زرشک در خراسان‌جنوبی که اقتصاد ۵۰ هزار خانوار با آن مرتبط است مدت مدیدی است که در سردخانه‌ها مانده لذا تلاش عاجل و تسهیلات مضاعف و برنامه بلندمدتی را می‌طلبد.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: تسریع در جواب نامه‌های ارسالی به شما در خصوص راه‌ها و راه‌آهن و راه‌های روستایی حوزه انتخابیه اینجانب را خواستارم، امسال ۱۶۴ پرواز از فرودگاه بین‌المللی بیرجند لغو شده لذا مسئولان را در مقابل مردم پاسخگو کنید.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کم کردن پروازها و مسیرهای پروازی در خراسان‌جنوبی با فاصله طولانی بیش از هزار کیلومتر با پایتخت و جاده‌های حادثه‌خیز که مردم ۱۰ سال است منتظر پایان جاده ۱۱۰ کیلومتری بیرجند-قاین بوده و نبود راه‌آهن حق این مردم صبور و ولایتمدار نیست.

خسروی خطاب به وزیر نیرو نیز بیان داشت: تسریع در برخورداری مردم منطقه از منابع آب پایدار و اصلاح سیستم فرسوده و قدیمی آب‌رسانی، اجرای طرح فاضلاب شهر خوسف را خواستاریم.

وی افزود: در آستانه ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی یادآوری می‌کنم صاحبان مواضع ضد امنیت ملی و البته دشمن پسند، آن‌ها که با ادبیات مختلف توصیه به کوتاه آمدن در مقابل آمریکای افزون طلب و عهدشکن و اروپای بی تعهد را می‌کنند، نه فرمان قرآنی تولید قدرت را فهمیده و نه دستور سیاست فعالانه امام علی(ع) را متوجه شده‌اند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آن‌ها که از سیاست‌های منفعلانه قبل، درس عبرت نگرفته‌اند علاقه‌مند هستند همچون گذشته سرمایه اجتماعی آمریکا و اسرائیل باشند اما بدانند پیروان مکتب علوی به این موضوع تن نخواهند داد.

نظرات کاربران