فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
11. آبان 1400 - 13:29
بیرجندرسا-مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی گفت: چمن طبیعی استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند که براثر خشکسالی و سختی خاک غیرقابل بهره‌برداری بود، دوباره پذیرای فوتبالیست‌ها می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حسن عزیزی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: احیای چمن طبیعی استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند از یک ماه پیش آغاز شده است.

وی افزود: این چمن از ابتدای سال ۱۴۰۰ به دلیل کمی نزولات آسمانی، شوری بالای خاک و نفوذناپذیری‌ آب در زمین پژمرده و در نهایت خشک شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: به منظور ترمیم و احیای چمن طبیعی استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند، جلسات متعدی با شورای نظارتی بر دستگاه‌های اجرایی و همچنین استانداری برگزار شد.

عزیزی با اشاره به شرایط اقلیمی و کویری بودن خراسان‌جنوبی، گفت: در راستای اجرای مصوبه سند سازگاری با کم‌آبی استان، پیشنهاد شد که چمن طبیعی ورزشگاه به چمن مصنوعی تغییر وضعیت پیدا کند.

وی از مخالفت شورای نظارتی بر دستگاه‌های اداری خراسان‌جنوبی با تغییر کاربری چمن طبیعی به چمن مصنوعی استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند خبر داد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی افزود: باتوجه به قلیایی شدن و بالابودن دبی شوری خاک و نفوذ ریشه چمن به عمق زمین، در نخستین گام نسبت به خاکبرداری زمین چمن ورزشگاه به عمق ۳۰ سانتی‌متر اقدام شده است.

عزیزی عنوان کرد: درحال حاضر خاک متناسب با اقلیم خراسان‌جنوبی و نوع کشت بذر چمن طبیعی در کف استادیوم پخش و ماشین‌آلات در حال انجام کار هستند.

وی خاطرنشان کرد: بذر چمن طبیعی استادیوم غدیر بیرجند با نظر کارشناسان و از بهترین نوع تهیه و بعد تسطیح، زه‌کشی و آبیاگیری نشاء خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی در ارتباط با تأمین اعتبار برای نگهداری و توسعه استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند، تصریح کرد: از آنجایی که فاقد منابع مالی پایدار هستیم و برای پروژه بالای ۲ هزار ۵۰۰ نفر نمی‌توان در استان منابع درنظر گرفت لذا در سنوات گذشته در ردیف اعتبارات ملی و وزارت ورزش و جوانان بودجه مستقل مالی در این خصوص نداشته‌ایم.

 عزیزی اعتبار مصوبه احیای چمن طبیعی استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند را ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: امیدواریم با تخصیص صدرصد این مبلغ شاهد تسریع در بازسازی و بهره‌برداری این پروژه ورزشی تا پایان سال ۱۴۰۰ باشیم.

وی در خصوص پیست دو و میدانی استادیوم ۱۵ هزار نفری غدیر بیرجند نیز گفت: کلیه برنامه‌های تمرینی و مسابقات مربوط به این رشته ورزشی در ورزشگاه ادامه دارد و دو و میدانی‌کاران می‌تواند به نحو مطلوب از این امکانات استفاده کنند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران