10. آبان 1400 - 10:28
بیرجندرسا-مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از افتتاح ۱۲ پایگاه علمی در تمامی شهرستان‌های استان همزمان با هفته پژوهش خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، علی فرخنده صبح امروز در جمع نخبگان شهرستان سرایان، اظهارداشت: نگاه جهادی در عرصه علم، پژوهش و فناوری توسط نخبگان و بسیجیان یک ضرورت و همچنین حمایت از علم و نخبگان علمی برای کشور و انقلاب تولید قدرت و موجب اقتدار می‌شود.

وی با بیان اینکه در عرصه علم کشور رو به جلو حرکت کرده و درعلوم کتابخانه‌ای رشد پیدا کردیم اما در صنعت و تکنولوژی عقب هستیم، اضافه کرد: این موضوع حاکی از این است که بین زنجیره تولید علم با صنعت، ثروت، اقتصاد و تکنولوژی فاصله زیادی داریم لذا مأموریت ما این است که این زنجیره را به هم وصل کنیم.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با گلایه از اینکه در نظام آموزشی وقتی وارد دانشگاه و مدارس ورود پیدا می‌کنیم در مسیر روش‌های علم‌آموزی و تربیت‌آموزی به صورت مطلوب حرکت نمی‌کنیم، مطرح کرد: اگر علم، پژوهش و فناوری را به عنوان سه ضلع در نظر بگیریم علوم ما، علوم کاربردی خواهد شد و مشکل اشتغال حل خواهد شد.

فرخنده با تأکید بر اینکه علم مهارت‌محور باید ازکودکی به فرزندان آموزش داده شود، عنوان کرد: براساس بیانیه گام دوم انقلاب، سازمان علمی، پژوهشی و فناوری نقشه راه 10 ساله‌ای را ترسیم کرده و براساس این نقشه حرکت خواهم کرد.

وی علوم را در سه بخش «مهارت‌محور، پژوهش‌محور و تربیت‌محور» تقسیم کرد و گفت: نقشه راه مذکور هفت راهبرد دارد که طبق آن گفتمان علمی باید به گفتمان عملی جامعه تبدیل شود و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و تشکیلاتی نظام و وقف در عرصه علم در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم نیروی تراز انقلاب تربیت کنیم.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از افتتاح ۱۲ پایگاه علمی در تمامی شهرستان‌های استان همزمان با هفته پژوهش خبر داد و عنوان کرد: هدف از افتتاح این پایگاه‌های علمی تربیت نیروی انقلابی و مدیران آینده هر شهرستان و استان توسط نخبگان است.

 فرخنده تأکید کرد: استان خراسان‌جنوبی نیازمند مدیرانی جهادی و نخبگانی بومی است نه مدیرانی پروازی و غیربومی که در این راستا راهبرد بسیج علمی، تربیت نیروی انسانی با تأکید بر علم و پژوهش است.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران