فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
10. آبان 1400 - 7:40
بیرجندرسا-مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردوس گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال 25 هزار تن انار از سطح باغات این شهرستان برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،موسی سلیمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، اظهار داشت: فردوس یکی از قطب‌های برداشت انار در کشور است.

وی با بیان اینکه سطح زیرکشت باغات انار این شهرستان ۲ هزار ۱۰۰ هکتار است، تصریح کرد: کار برداشت انار در حال حاضر آغاز شده و تا اواخر آبان‌ماه ادامه دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردوس با اشاره به اینکه در سال ۹۵ بر اثر سرمای شدید، درختان انار کف‌بر شدند و پس از آن هر ساله روند تولید محصول با ترمیم درختان افزایش می‌یابد، افزود: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود که از هر هکتار حداقل ۲۰ تن انار برداشت شود.

سلیمانی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۲۵ هزار تن انار امسال از سطح باغات استان برداشت شود، گفت: متأسفانه سرمازدگی فروردین‌ماه و طوفان مردادماه سال جاری باعث شد که ۴۰ درصد کاهش محصول داشته باشیم.

وی بیشترین رقم انار این شهرستان را رقم شیشه کپ اعلام و خاطرنشان کرد: این نوع انار به دلیل ماندگاری و کیفیت بالا، مورد پسند بازارهای داخلی و خارجی قرار گرفته است.

نظرات کاربران