آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
26. مهر 1400 - 15:39
بیرجندرسا-معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی ارزیابی برق اضطراری ادارات را نمونه‌ای از اقدامات خوب در حوزه پدافند غیرعامل نام برد و گفت: با تایید تیم‌های ارزیاب، برق اضطراری ادارات استان به‌خوبی تامین شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  محمد فرهادی در نشست کارگروه عمران و تاسیسات شورای پدافند غیرعامل استان افزود: تیم‌های ارزیاب توانسته‌اند به‌خوبی نقاط قوت و ضعف برق اضطراری دستگاه‌های اجرایی را شناسایی کنند.

وی گفت: از طریق دفتر پدافند غیرعامل استان با دستگاه‌هایی که در تامین برق اضطراری مشکل دارند، مکاتبه شود تا در بازه زمانی مشخص نسبت به حل این مشکل اقدام کنند.

معاون استاندار خراسان جنوبی اضافه کرد: رعایت اصول پدافند غیرعامل در تمامی پروژه‌ها، امنیت شهروندان را تضمین می‌کند.

وی گفت: پدافند غیرعامل در همه شئونات زندگی ما تاثیرگذار است لذا هفته پدافند غیرعامل، فرصت مغتنمی برای اطلاع‌رسانی، آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی در این زمینه است.

فرهادی با اشاره به اینکه با توجه به تاکید مقام معظم رهبری اتفاقات خوبی در حوزه پدافند غیرعامل رقم خورده است تصریح کرد: با توجه به اینکه در آستانه هفته پدافند غیرعامل قرار داریم، باید اهمیت این موضوع، بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: هم در سیستم اداری و هم مردم باید موضوع توجه به مقوله پدافند غیرعامل در هر کار و فعالیتی، فرهنگ‌سازی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه موضوع پدافند غیرعامل با بحران متفاوت است گفت: در موضوع پدافند غیرعامل، انسان نقش بسزایی دارد اما بحران، مربوط به حوادث قهریه‌ای است که بدون دخالت بشر شکل می‌گیرد.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های مرتبط با موضوع پدافند غیرعامل گفت: از فرصت هفته پدافند غیرعامل برای معرفی این موضوع مهم نهایت استفاده صورت گیرد و باعث نشر بیشتر فرهنگ پدافند غیرعامل در جامعه شوید.

فرهادی افزود: اگر قرار است مانوری درخصوص هفته پدافند غیرعامل برگزار شود، باید قبل از آن اطلاع‌رسانی شود و بین دستگاه‌های مربوطه، هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

هفته نکوداشت پدافند غیرعامل سال ۱۴۰۰ با شعار «پدافند غیرعامل، ایران پایدار» از هشتم تا چهاردهم آبان ماه برگزار می‌شود.

نظرات کاربران