آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
25. مهر 1400 - 15:43
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی گفت: هیچ مدرسه ای در شهرها مجاز به فعالیت نیست و تنها مدارس روستایی و عشایری زیر ۱۵ نفر و کارگاه های فنی و حرفه ای و کاردانش می توانند فعالیت کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  استاندار در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه هیچ مدرسه ای در سطح شهرها مجاز به فعالیت نیست، گفت: تنها مدارس روستایی و عشایری زیر ۱۵ نفر و کارگاه های فنی و حرفه ای و کاردانش می توانند فعالیت کنند .

آقای ملانوری با بیان اینکه با هرگونه فعالیت مدارس شهری برخورد خواهد شد، افزود: نظارت ها در این حوزه افزایش یابد.

وی با اشاره به مطرح شدن آسیب های اجتماعی در این جلسه گفت: ستادی مبنی بر برنامه ریزی،هماهنگی و مدیریت بیماری کرونا همزمان با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا شکل بگیرد و مداخلات فرهنگی و اجتماعی لازم انجام شود.

استاندار با اشاره به تغییر رنگ چهار شهرستان بیرجند،طبس،قائنات و نهبندان گفت: تیم واکنش سریع در این چهار شهرستان شکل بگیرد و فرمانداران هم مداخله جدی تر داشته باشند تا از روند افزایش بیش از پیش بیماری جلوگیری شود.

آقای ملانوری بااشاره به تشکیل تیم واکنش سریع افزود: استفاده از ظرفیت طرح شهید سلیمانی هم می تواند در روند کاهش بیماری موثر باشد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم واکسیناسیون فراگیر تر شود و افرادی که همچنان در نزدن واکسن پافشاری می کنند واکسن تزریق کنند، گفت: با کمک صداوسیمای استان و پایگاه های خبری و اطلاع رسانی در جهت اقناسازی تلاش کنیم.

استاندار با اشاره به مراسم ۱۳ آبان و عدم برگزاری راهپیمایی حتی در مناطق زرد، افزود : باتوجه به متغیر بودن شرایط رنگ بندی تا این تاریخ درصورت قرمز بودن وضعیت تنها در یک مکان و با جمعیت کم و در مناطق نارنجی با تجمع در یک میدان و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک و پوشش رسانه ای در هر دو وضعیت مراسم در شهرهای استان برگزاری می شود.

آقای ملانوری بااشاره به فصل برداشت محصولات کشاورزی در استان هم گفت: باید در این زمینه دستگاه هایی چون دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، صداوسیما،فرهنگ و ارشاد و فرمانداران نسبت به تولید محتوا اقدام کنند و افراد با زدن واکسن،ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی می توانند نسبت به برداشت محصولات خود اقدام کنند.

وی همچنین به افراد غیر کاردان و غیرمتخصص که سبب عدم حضور مردم در مراکز واکسیناسیون برای تزریق واکسن می شوند تذکر داد و گفت: مراجع امنیتی ورود کنند و با افراد متخلف برخورد جدی صورت گیرد.

 

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بااشاره به تغییر رنگ بندی وضعیت کرونایی استان گفت: افزایش شمار مبتلایان در شهرستان ها از هفته گذشته با شیب ملایم آغاز شده بود.

دهقانی با بیان اینکه ۷ استان کشور طبق اعلام ستاد ملی،روند افزایشی خود را آغاز کرده اند، افزود: استان خراسان جنوبی یکی از این ۷ استان است.

وی بااشاره به بازدید از ۲ هزار و ۱۶۰ صنف در استان در هفته گذشته، گفت: ۹۵ درصد از اصناف رعایت دستورالعمل ها را داشته اند اما در این بین ۸۳ اخطار و ۲ پلمپ هم صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به بازدید از ۸۵ اداره در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی نیز افزود: میزان رعایت ها و زدم ماسک در این ادارات ۱۰۰ درصد بوده است.

دهقانی با بیان اینکه تا ۲۳ مهرماه بیش از ۸۰۷ هزار دز واکسن به استان تحویل داده شده است، گفت: بیش از ۶۹۶ هزار نفر از جامعه هدف هم موفق به تزریق واکسن شده اند که ۸۳ درصد واکسن در اختیار را شامل می شود.

وی با اشاره به تزریق واکسن ۵۷.۷ درصدی گروه سنی ۱۲ تا ۱۵ سال و ۶۳.۲ درصد ۱۶ تا ۱۹ سال در نوبت اول افزود: در مجموع پوشش واکسن در استان نسبت به کشور با تزریق ۸۰ درصدی در دز اول و ۴۰ درصدی در دز دوم مطلوب است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه باتوجه به آمار فوتی ها در شهریورماه متاسفانه از ۱۴۲ مورد فوتی ۷۴ نفر به هیچ عنوان واکسن دریافت نکرده اند، گفت: برخی هنوز واکسن دریافت نکرده اند که با توجه به تنوع پوششی هر چه سریع تر اقدام کنند.

نظرات کاربران