آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
25. مهر 1400 - 12:51
بیرجندرسا-معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امدادرسانی به یک هزار و ۱۴۵ نفر در حوادث جاده ای از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: حوادث جاده ای پوشش داده شده توسط هلال احمر نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  «محمد حمزه اسعدزاده» امروز (۲۵ مهر) به خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: طی شش ماه نخست سال جاری نیروهای امدادی به 519 ماموریت امدادی اعزام شده اند، از مجموع این حوادث 72 درصد به تعداد 373 مورد مربوط به سوانح جاده ای بوده است.

 

وی اظهار داشت: طی این مدت حوادث جاده ای پوشش داده شده توسط هلال احمر استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.75 درصد افزایش داشته است.

 

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه یک هزار و 297 نفر از نیروهای عملیاتی در قالب 553 تیم جهت امدادرسانی در این حوادث حضور یافتند، افزود: یک هزار و 145 نفر نیز در این حوادث امدادرسانی شده اند.

 

وی با بیان اینکه واژگونی با 214 مورد بیش از 57 درصد حوادث جاده ای را به خود اختصاص داده است، گفت: در رتبه دوم با 107 مورد بیش از 28 درصد حوادث مربوط به تصادفات رخ به رخ بوده است.

 

اسعدزاده ادامه داد: انحراف و برخورد با مانع با 43 مورد و حریق و نقص فنی با 9 مورد از دیگر حوادث جاده ای پوشش داده شده طی شش ماه نخست سال جاری توسط هلال احمر استان بوده است.

نظرات کاربران