آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
25. مهر 1400 - 15:28
رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی:
نشست های علمی، تخصصی اساتید حوزه های علمیه برگزار می شود
بیرجندرسا-حجت الاسلام مشرفی گفت: به مناسبت هفته وحدت نشست های علمی، تخصصی علما و اساتید حوزه های علمیه اهل تشیع و تسنن برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،   رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی ظهر امروز (۲۵ مهر) در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: در هفته وحدت نشست های علمی، تخصصی بین اساتید حوزه های علمیه اهل سنت و شیعه در مدرسه رضویه بیرجند، مدرسه علمیه نرجس و مدرسه امیرالمومنین(ع) برگزار می شود.

 

حجت الاسلام «محسن مشرفی» با اشاره به بیماری کرونا افزود: در سنوات قبل همایش وحدت به صورت متمرکز برگزار می شد که به علت بیماری کرونا امسال برنامه محوری در شهرهای بیرجند، نهبندان، سربیشه، زیرکوه و درمیان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به صورت مجزا برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ثمره خون شهدا، مجاهدت انبیا و اولیای الهی است، بر حفظ این دستاورد تأکید کرد و گفت: دشمنان به دنبال ایجاد شکاف  و اختلاف بین مردم و مذاهب هستند و شاه کلید مواجه با این مشکل وحدت بین مسلمانان است.

 

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی گریزی به نامگذاری این هفته زد و افزود: در بدو انقلاب دشمنان به دنبال این مهم بودند که ایران کشوری شیعه بوده و اهل سنت جایی در این کشور ندارند که با تمهیدات اندیشمندانه امام راحل و نامگذاری این هفته این توطئه دشمنان نقش بر آب شد.

 

حجت الاسلام مشرفی از نخبگان سیاسی، دینی، دانشگاهی، حوزوی خواست با جدی گرفتن این مقوله مهم، برای ایجاد وحدت بیشتر ورود کنند.

 

وی با بیان اینکه در طول هفته سخنرانی و جلساتی نیز به صورت وبینار برگزارمی شود، تأکید کرد: همه اقشار اعم از مسئولان، بانوان، دانش آموزان، ورزشکاران و...در فراگیری برنامه های هفته وحدت دخیل هستند.  

نظرات کاربران