آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
25. مهر 1400 - 8:35
دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:
وضعیت شکننده کرونا در خراسان جنوبی/ نمودار ابتلا سیر صعودی گرفت
بیرجندرسا-دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه آمار موارد بستری و ابتلا کرونا افزایش آرامی دارد، گفت: تغییر رنگ شهرها هم زنگ خطری برای استان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،غلامرضا شریف زاده در گفت و گو با مهر با اشاره به وضعیت کرونا در خراسان جنوبی بیان کرد: متاسفانه سه شهرستان با وضعیت زرد به نارنجی تبدیل شدند.

وی با بیان اینکه آمار موارد بستری و ابتلا نسبت به هفته گذشته افزایش آرامی دارد، گفت: این تغییر رنگ ویروس هم زنگ خطری در استان بوده و باید به گوش باشیم.

دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: در صورت عدم رعایت پروتکل‌ها، وضعیت کنونی بسیار شکننده بوده و شاهد تغییر رنگ‌های جدیدی خواهیم بود.

شریف زاده با اشاره به فوتی‌های اخیر کرونا در استان بیان کرد: سه فوتی ۲۴ ساعت گذشته ناشی از کرونا سالمند بوده و واکسیناسیون ناقص داشته‌اند.

دبیر ستاد پیشگیری و کنترل کرونا دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: از شهروندان به ویژه قشر سالمند خواستاریم نسبت به تکمیل واکسیناسیون اقدام کنند.

شریف زاده اظهار کرد: دیر مراجعه کردن بیماران به بیمارستان‌ها باعث افزایش شاخص مرگ و میر می‌شود که می‌طلبد مورد توجه قرار گیرد.

نظرات کاربران