آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
25. مهر 1400 - 16:37
بیرجندرسا-مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در سال جاری سه مجموعه قرارگاه عملیاتی شهید ناصری، دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی و اداره کل تبلیغات اسلامی در کنار هم برای اجرای برنامه‌های هفته وحدت فعالیت و مشارکت دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام احمد رضایی روز یکشنبه در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته وحدت که از ۱۲ ربیع‌الاول (۲۷ مهر ماه) آغاز می‌شود افزود: ۴۰ عنوان برنامه به مناسبت هفته وحدت در مناطق مختلف استان به‌خصوص شهرستان‌های تلفیقی برگزار می‌شود.

وی گفت: بیش از ۷۰۰ روحانی در سطح استان در زمینه بحث‌های روشنگری، بصیرت‌افزایی با محوریت وحدت مسلمانان فعالیت تبلیغی خواهند داشت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: هفت محفل قرآنی را در مناطق تلفیقی با حضور قاریان استانی و قاری بین‌المللی "حامد شاکرنژاد" برگزار خواهیم کرد همچنین جشن‌های مختلف میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) در این مناطق برگزار می‌شود.

وی برگزاری نشست‌های مشترک علمای اهل تشیع و تسنن، پویش سخن و حرف‌آورد، کارگاه‌های سبک زندگی در مناطق تلفیقی، یادواره شهدا، اعزام سخنرانان به نماز جمعه اهل سنت، تجلیل و دیدار با خانواده شهدای شیعه و سنی، دیدار با نماینده ولی فقیه، برگزاری شب شعر نبوی، نشست بانوان و دیدار با علما را از جمله برنامه‌های مهم هفته وحدت در این استان ذکر کرد.

حجت الاسلام رضایی گفت: ما در هر کجای دنیا که نگاه می‌کنیم یکی از ضروریات زندگی آحاد مردم امنیت و آرامش است و این موضوع وقتی تحقق پیدا می‌کند که در سایه وحدت باشد.

وی یکی از سرمایه‌های بزرگ جامعه و کشور را وحدت خواند و افزود: یکی از ضروریات اداره یک کشور هم موضوع وحدت و انسجام است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: دین مبین اسلام روزی به اهداف خود یعنی یک تمدن نوین اسلامی دست خواهد یافت که بین مسلمانان وحدت وجود داشته باشد در حالی که دشمنان هر روز بین جوامع اسلامی رخنه ایجاد کرده و آنان را به خود مشغول می‌کنند و در سایه ایجاد تفرقه بین مسلمانان، فضای امنی برای خودشان ایجاد می‌کنند.

وی تصریح کرد: نباید به هفته وحدت اکتفا کنیم بلکه باید همه روزه در زمینه تقویت وحدت بین مسلمانان تلاش کنیم،

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری خراسان جنوبی هم در این نشست گفت: قرارگاه شهید ناصری به عنوان یک نهاد عملیاتی، وظیفه اصلی آن برقراری امنیت در استان به‌خصوص در شهرستان‌های مرزی است.

سردار غلامعلی تناکی افزود: غالبا ناامنی‌ها را دشمنان با سوء‌استفاده از نبود وحدت رقم می‌زنند و بیشتر امور ما در استان در زمینه بحث‌های فرهنگی، مراودات اجتماعی و اقدامات محرومیت‌زدایی دنبال می‌شود تا امنیت خراسان جنوبی ارتقا یابد.

وی اظهار داشت: دشمنان با شعار همیشگی خود یعنی «تفرقه بینداز و حکومت کن» در گذشته و در حال حاضر در حال تفرقه‌افکنی هستند که عواقب آن را در کشورهای منطقه و حوادث اخیر کشور افغانستان شاهد بودیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی شهید ناصری خراسان جنوبی بیان کرد: در هفته وحدت برنامه‌های متنوعی با همکاری همه نهادها در استان در حال پیگیری است و روز سه‌شنبه (۲۷ مهر ماه) همایش بزرگ نخبگان و علمای شیعه و سنی را در شهر اسدیه برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به اقدامات محرومیت‌زدایی این قرارگاه گفت: به مناسبت هفته وحدت بند خاکی شهید سلیمانی در بخش درح شهرستان مرزی سربیشه به بهره‌برداری خواهد رسید و هشت روستای اطراف این بند از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد.

سردار تناکی عنوان کرد: مردم ۲۳ روستای منطقه مرزی درح دچار مشکلات کم‌آبی هستند که به‌زودی عملیات اجرایی آبرسانی به این مناطق آغاز خواهد شد و قرارگاه شهید ناصری مجری این طرح بزرگ است.

وی افزود: برخی مردم روستاهای مرزی استان توان گازکشی منازل خود را ندارند که در هفته وحدت عملیات گازکشی داخلی ۱۰۰ واحد مسکونی را در مناطق مرزی انجام خواهیم داد.

وی بیان کرد: همچنین با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید هزار و ۲۰۰ بسته نوشت‌افزار را آماده کردیم که به مناسبت هفته وحدت بین دانش‌آموزان نیازمند استان توزیع خواهد شد و هفت سری جهیزیهبه نوعروسان نیازمند اهدا می‌شود.

مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت خراسان جنوبی هم گفت: دشمنان به دنبال ایجاد شکاف و اختلاف بین جوامع اسلامی هستند که شاه کلید از بین بردن توطئه‌های دشمنان، اتحاد مسلمانان است.

حجت الاسلام محسن مشرفی افزود: توطئه‌های دشمنان وقتی ناکام می‌ماند که مسلمین با یکدیگر متحد و ید واحده در برابر استکبار جهانی باشند.

وی گفت: پنج شهرستان تلفیقی در خراسان جنوبی داریم که هفته وحدت برنامه‌های متنوعی در این شهرستان‌ها و سایر مناطق استان برگزار خواهد شد.

نظرات کاربران