آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
22. مهر 1400 - 13:47
بیرجندرسا-رئیس شورای اسلامی بیرجند: انتخاب شهردار بیرجند در انتظار حکم وزیر کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  محمودی راد گفت: طبق قانون بعد از معرفی گزینه پیشنهادی شورای شهر برای شهردار بیرجند، نتیجه به وزارت کشور ارسال و وزیر کشور بعد از بررسی، حکم تأیید یا رد آن شخص را صادر می‌کند.

رئیس شورای اسلامی بیرجند گفت: در شورای شهر بعد از انتخاب مهدی بهترین به عنوان شهردار منتخب، نتایج به استانداری و وزارت کشور برای بررسی‌های بیشتر ارسال شد تا وزیر کشور بعد از بررسی و استعلامات، حکم نهایی شهردار بیرجند را صادر کند.

وی افزود: به طور غیررسمی به اطلاع رسیده است که نامه به وزارت کشور رسیده و ثبت شده است و وزیر کشور در حال بررسی صلاحیت مهدی بهترین به عنوان شهردار بیرجند است.

محمودی راد گفت: بر اساس ماده ۱۶ جلسات شوراها، جلسه انتخاب شهردار باید با شرکت دو سوم اعضای شورای شهر برگزار شود که دو سوم اعضای شورای بیرجند ۶نفر هستند؛ در نهایت دکتر بهترین با آوردن ۵رأی به عنوان گزینه پیشنهادی شورا برای شهردار شدن به وزارت کشور معرفی شده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان بیرجند گفت: بعد از بررسی‌های وزیر کشور، اگر تأیید صلاحیت صورت بگیرد، بهترین به عنوان شهردار بیرجند انتخاب می‌شوند، اما اگر رد صلاحیت شوند حالت‌های دیگری به وجود می‌آید.

وی گفت: یک حالت این است که اعضای شورای شهر بر انتخاب خود اصرار داشته باشند که اعتراض‌ها به شورای حل اختلاف می‌رود و یا اینکه شورا اصراری بر انتخاب خود نداشته باشد که در این صورت گزینه دیگری بررسی، انتخاب و مجددا مطرح می‌شود.

محمودی افزود: پیش بینی ما این است که در صورت رد صلاحیت، اعضای شورا تا حدی که قانون به آنها اجازه می‌دهد پیگیری کرده و اگر به جایی نرسید گزینه‌های دیگری را برای انتخاب شهردار بررسی کنند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران