آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
21. مهر 1400 - 14:35
بیرجندرسا-۳ مورد فوت جدید در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی ثبت شد و فوتی‌های ناشی از این بیماری به هزار و ۱۶۷ نفر رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: دیروز  ۲۴۱ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که در مجموع ۴۹ بیمار جدید شامل ۱۳ مورد بستری و ۳۶ مورد سرپایی، شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد از بیرجند ۲۳ مورد، زیرکوه ۶ مورد، درمیان ۲ مورد، طبس و فردوس هر کدام ۳ مورد، قاینات ۷ مورد و نهبندان ۵ مورد جدید گزارش شد.

به گفته وی همزمان ۴۷۷ تست سریع انجام شد که ۸۲ مورد جدید کرونا شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۱۷۹ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۶۷ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت: از این تعداد ۱۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۵ نفر نامساعد است.

وی گفت: ۳ مورد فوت جدید در شبانه روز گذشته در خراسان جنوبی ثبت شد و فوتی‌های ناشی از این بیماری به هزار و ۱۶۷ نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۳۰هزار و ۸۹۰ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

به گفته وی تا روز گذشته ۸۸ هزار و ۹۵۲ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۳۲ هزار و ۱۲۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.

مهدی زاده افزود: همچنین در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا در استان تا امروز ۴۵۰ هزار و ۹۷۳ نفر واکسن نوبت اول و ۲۲۱ هزار و ۱۸۱ نفر واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.

نظرات کاربران