آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
21. مهر 1400 - 7:15
بیرجندرسا-معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ۷۴ درصد زوج‌های متقاضی وام ازدواج در این استان از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه این تسهیلات را دریافت کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مهدی قناد روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت ۹ هزار و ۶۲۵ نفر در استان خراسان جنوبی متقاضی دریافت وام ازدواج بوده‌اند که از این تعداد هفت هزار و ۱۳۷ نفر موفق به دریافت تسهیلات شده‌اند.

وی بیان کرد: مجموع مبلغ وام اعطایی به متقاضیان ۶ میلیارد و ۴۹۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بوده است که جوانان خراسان جنوبی ۱.۴۳ درصد تسهیلات وام ازدواج کشور را جذب کردند.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ۲ هزار و ۴۸۸ نفر نیز در صف انتظار دریافت وام ازدواج خود هستند.

وی با اشاره به اینکه در شهریور امسال هزار و ۸۱۶ نفر در استان برای دریافت وام ازدواج ثبت‌نام کردند افزود: از این تعداد هزار و ۴۷۴ نفر موفق به دریافت تسهیلات به مبلغ یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون تومان شدند.

قناد اظهار داشت: زوج‌های جوان برای ثبت‌نام دریافت وام ازدواج به سایت رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانی ve.cbi.ir مراجعه کنند.

وی گفت: درخصوص وام ازدواج به‌صورت مستمر آمارهای مربوط از بانک‌ها اخذ و روند پرداخت تسهیلات به جوانان به‌طور مداوم رصد می‌شود.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: طبق بخشنامه بانک مرکزی برای هر فقره وام ازدواج یک ضامن نیاز است و شرایط بازپرداخت آن هفت ساله و با سود چهار درصد است.

وی گفت: در صورتی که متقاضیان هنگام دریافت وام در بانک‌ها با موارد خلاف قوانین و مقررات اعلام شده، مواجه شوند، مشکل خود را در قسمت شکایات سامانه بانک مرکزی برای پیگیری ثبت کنند.

قناد اظهار داشت: میزان تسهیلات پرداختی برای هر یک از زوجین سال گذشته ۵۰ میلیون تومان بود که این رقم در سال جاری به ۷۰ میلیون تومان افزایش یافت و برای خانواده جانبازان و ایثارگران ۲ برابر تعیین شده است.

وی افزود: چنانچه داماد زیر ۲۵ سال و عروس زیر ۲۳ سال سن داشته باشد به هر یک از آنها به جای ۷۰ میلیون تومان، ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران