آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
20. مهر 1400 - 8:45
بیرجندرسا-رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی گفت: ۳۶۸ خانه ورزش روستایی در این استان فعال است و ۱۵ خانه ورزش روستایی هم در هفته تربیت‌بندی راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، ابوالفضل داوطلب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین بودجه‌ای که به این هیات تعلق می‌گیرد بابت راه‌اندازی و تجهیز خانه‌های ورزش روستایی است و راه‌اندازی هر خانه ورزش روستایی ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

وی بیان کرد: مکان‌یابی و نیازسنجی خانه‌های ورزش روستایی را هیات ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی و محلی انجام می‌دهد و اعتبار آن از محل‌های مختلف تامین می‌شود.

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی گفت: برنامه‌ای داریم که خانه‌های ورزش روستایی از حالت تجهیز به میز پینگ پونگ و فوتبال دستی خارج شود و براساس ظرفیت و استعداد جوانان هر روستا خانه‌های ورزش روستایی را تجهیز کنیم.

وی افزود: پهناور بودن خراسان جنوبی کار هیات ورزش‌های روستایی و عشایر را سخت و هزینه‌بر کرده و بودجه‌ای که سالانه در اختیار هیات قرار می‌گیرد، خیلی پایین است به گونه‌ای که از ابتدای سال جاری با توجه به گستردگی و حجم فعالیت هیات فقط ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

داوطلب بیان کرد: بودجه حوزه روستایی، بودجه خوبی است که بدون هماهنگی با هیات ورزش روستایی توزیع می‌شود و در بقیه استان‌ها مقداری از بودجه سایر ورزش‌ها در اختیار ورزش روستایی و عشایری قرار می‌گیرد در حالی که در خراسان جنوبی از بودجه هیات ما خرج سایر رشته‌های ورزشی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سفر رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی مقرر شد یک مرکز آموزش بازی‌های بومی و محلی در استان راه‌اندازی شود گفت: درخصوص مکان این مرکز مدیرکل ورزش و جوانان قول مساعد داد که محقق نشده و در دیدار اخیر ما با استاندار خراسان جنوبی و در تماس تلفنی استاندار با مدیرکل ورزش و جوانان قرار شد مکان مود نظر تا پایان هفته در اختیار هیات قرار دهد.

رییس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی افزود: مدیرکل ورزش و جوانان در تماس تلفنی با استاندار خراسان جنوبی قول داد که مجموعه ورزشی کاریز روستای نوفرست در اختیار هیات قرار گیرد تا نسبت به راه‌اندازی این مرکز اقدام شود.

وی گفت: حوض انبار بزرگی در خیابان منتظری بیرجند وجود دارد که استاندار خراسان جنوبی در بازدید از این مکان به مدیرکل میراث فرهنگی استان پیشنهاد داد این اثر تاریخی برای برگزاری مسابقات با توجه به بافت سنتی آن در اختیار هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی قرار گیرد.

داوطلب افزود: در تماس تلفنی استاندار خراسان جنوبی با مدیرکل میراث فرهنگی هم مقرر شد تا پایان هفته این حوض انبار در اختیار هیات قرار گیرد.

هفته تربیت بدنی از ۲۶ مهر روز تربیت بدنی و ورزش آغاز می‌شود.

نظرات کاربران