آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
18. مهر 1400 - 12:46
بیرجندرسا- مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی افزود: بسیج سازندگی با هدف خودکفایی خانوار‌های روستایی تاکنون بیش از ۱۹۰ هزار قطعه جوجه بومی اصلاح نژاد شده در بین ۱۹ هزار خانوار در سطح استان توزیع کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  مهدی هنری ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: یکی از اقدامات و برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی و یکی از موضوعاتی که در بحث نهضت کمک مؤمنانه پیگیری می‌شود کمک مجموعه نهادها و خیران در بحث رفع محرومیت‌زدایی، توجه و تمرکز به اقتصاد روستایی معیشت‌محور است.

وی بیان داشت: در راستای نهضت کمک مؤمنانه بسیج سازندگی استان با مشارکت خیرین اقدام به توزیع مرغ بومی تخم‌گذار اصلاح نژاد شده (۵ ماهه) در برخی از روستاهای محروم شهرستان خوسف کرده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی افزود: با شناسایی خانوارهای کم‌برخوردار و محروم توسط تسهیل‌گران صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج در روستاهای بصیران، سیدان، علی‌آباد زارعین در منطقه خوسف، تعداد ۲۸۸ قطعه مرغ بومی تخم‌گذار به ارزش ۱۷۰ میلیون ریال بین ۹۶ خانوار کم‌بضاعت به صورت رایگان توزیع شد.

هنری افزود: این طرح‌ها به دنبال بازگشت روستاها به دوران قبل که به صورت مولد بوده و اکثر نیازهای خانوار در روستاها تأمین می‌شد اجرا و همچنین این اقدام با هدف خودکفایی خانوارهای روستایی و تبدیل شدن این روستاها از مصرف کننده به مولد انجام می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: طرح توزیع جوجه مرغ بومی از ابتدای سال ۹۸ به صورت تخصصی و در بین مردم روستاهای هدف صندوق قرض‌الحسنه کلید خورد و از ابتدای طرح تاکنون بیش از ۱۹۰ هزار قطعه جوجه بومی اصلاح نژاد شده در بین ۱۹ هزار خانوار در سطح استان به قیمت تمام شده هر قطعه با اعتبار مردم روستا توزیع شده است.

نظرات کاربران