آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
17. مهر 1400 - 17:41
بیرجندرسا- معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: برنامه نمایش فیلم‌های سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کودک و نوجوان در استان مشخص شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سید علی زمزم، امروز شنبه ۱۷ مهر به رسانه‌ها اعلام کرد: سی و چهارمین جشنواره فیلم کودک و نوجوان از 16 الی 20 مهرماه جاری با شعار «سینما سرزمین خیال» برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه فیلم‌ها به میزبانی سینما پارک قاین در دو سانس در ساعت‌های 15 و 17 اکران می‌شوند، ادامه داد: حضور علاقه مندان در سینما با توجه به وضعیت رنگبندی شهرستان و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود.

زمزم با بیان اینکه شنبه 16 مهرماه، فیلم «پسران دریا» به کارگردانی افشین هاشمی و حسین قاسمی جامی و  فیلم «یدو» به کارگردانی مهدی جعفری اکران می‌شود، ادامه داد: در روز یکشنبه 17 مهرماه، فیلم های «لیپار» به کارگردانی حسن ریگی و «داستان‌های هزار و یک روز» به کارگردانی حبیب احمدزاده پخش می‌شوند.

به گفته وی، در سومین روز جشنواره، علاقه مندان می توانند فیلم های «بام بالا» به کارگردانی سیدجواد سیدحاتمی و «برزنگی» به کارگردانی حسین قاسمی جامی را تماشا کنند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی یادآور شد: اکران فیلم «بَلیط» به کارگردانی مرتضی رحیمی و «شهر گربه‌ها» به کارگردانی سیدجواد هاشمی از برنامه‌های روز چهارم جشنواره (دوشنبه 19 مهر) است.

زمزم با بیان اینکه در آخرین روز جشنواره (سه شنبه 20 مهر) در سانس اول فیلم «میان صخره ها» به کارگردانی مختار عبداللهی اکران می شود، اظهار کرد: در سانس دوم، آی دی (پویانمایی کوتاه)، دوچرخه باز (کوتاه داستانی)، بادهای پاییزی، بادهای بهاری و دو کبوتر(پویانمایی کوتاه)، ستارگان زیر باران (پویانمایی کوتاه)، برای بار دوم (کوتاه داستانی)، درختان خیابان ولیعصر یا امپرسیون(کوتاه داستانی)، علمیات طبقه دوم (کوتاه داستانی)، منم سمیرا (کوتاه داستانی) و وادیار (کوتاه داستانی) پخش خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان در سراسر استان می توانند فیلم های این جشنواره را به صورت مجازی از طریق تلویزیون‌های اینترنتی فیلیمو و تیوا آنلاین نیز مشاهده کنند.

نظرات کاربران