آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
10. مهر 1400 - 10:54
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی مطرح کرد؛
رشد ۱۰۳ درصدی پرونده های قاچاق کالا و ارز در خراسان جنوبی
بیرجندرسا-حسین پور گفت: تعداد پرونده‌های وارده بخش قاچاق کالا و ارز در ۶ ماه نخست امسال در خراسان جنوبی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰۳.۴ درصد و پرونده‌های مختومه ۱۱۳.۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، «حسین حسین پور» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بیرجند، اظهار کرد: تا پایان شهریور سه هزار و ۶۵۱ پرونده وارد شعب تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی شده است.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی با بیان اینکه پرونده های وارده در سه بخش قاچاق کالا و ارز، کالا و خدمات، بهداشت، دارو و درمان به شعب تعزیرات حکومتی استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 79 درصد رشد داشته است، گفت: همچنین تعداد پرونده های مختومه امسال هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 81.3 درصد رشد داشته است.

 

وی با بیان اینکه در بخش قاچاق کالا و ارز در نیمه نخست امسال هزار و ۶۹۹ پرونده به شعب تعزیرات حکومتی استان وارد شده است، افزود: همچنین یکهزار و ۷۳۸ پرونده محکوم به پرداخت ۳۲ میلیارد و ۲۹۵ میلیون و ۲۸۸ هزار تومان شدند.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین در بخش کالا و خدمات هزار و ۴۰۴ پرونده وارد شعب تعزیرات استان شده که یکهزار و ۴۱۳ پرونده با مبلغ ۶ میلیارد و ۳۴۷ میلیون و ۵۸۵ هزار تومان مختومه شده است.

 

حسین پور با بیان اینکه  تعداد پرونده‌های وارده بخش قاچاق کالا و ارز در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۳.۴ درصد و پرونده‌های مختومه ۱۱۳.۷ درصد رشد داشته است، گفت: در 6 ماهه نخست امسال در بخش قاچاق کالا و ارز هزار و ۶۹۹ پرونده به شعب تعزیرات حکومتی استان وارد شده است که تعداد هزار و ۷۳۸ پرونده با محکومیت ۳۲ میلیارد و ۲۹۵ میلیون و ۲۸۸ هزار تومان مختومه شده است.

 

وی از رشد  134.3 درصدی پرونده های مختومه در بخش بهداشت، دارو و درمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود: امسال 548 پرونده در بخش بهداشت، دارو و درمان وارد شعب استان شده است که  تعداد ۵۵۳ پرونده مختومه شده است.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۹۰۵ مورد بازرسی توسط ۲۲۹ اکیپ گشت سیار استان انجام و تاکنون ۱۴۳ واحد صنفی دارای تخلف شناسایی و به ۳۵۴ واحد تذکر داده شد.

 

حسین پور با بیان اینکه بیشترین تخلفات در بخش کالا و خدمات به ترتیب مربوط به درج نکردن قیمت، گرانفروشی و ارائه نشدن فاکتور بوده است، گفت: در بخش بهداشت رعایت نکردن دستور العمل های بهداشتی و در بخش قاچاق کالا و ارز ورود و خروج کالا از مسیر های غیر مجاز بیشترین فراوانی پرونده ها را تشکیل می دهد.

نظرات کاربران