آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
8. مهر 1400 - 12:02
بیرجندرسا- مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: این نهاد تا اوایل سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۳۰ میلیارد تومان در خراسان‌جنوبی هزینه کرده و ۵ هزار و ۶۳۷ طرح در استان اجرایی شده که ماحصل آن ایجاد ۲۸ هزار و ۶۵۷ نفر اشتغال به‌طور مستقیم و غیر مستقیم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  سید مجتبی موسوی پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، با اشاره به فعالیت ستاد اجرایی فرمان امام در محورهای متعدد، اظهار داشت: طی ۱۲ سال از فعالیت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان خراسان‌جنوبی یک هزار و ۱۰۰ میلیارد در استان هزینه شده است.

وی افزود: این نهاد در مباحث اشتغالزایی از جمله مشارکت و توانمند سازی اقتصادی، توسعه کارآفرینی و اشتغالزایی در قالب طرح‌های اقتصادی اجتماع‌محور، بنگاه‌محور و تسهیلات‌محور فعالیت می‌کند.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه این نهاد تا اوایل سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۳۰ میلیارد تومان در خراسان‌جنوبی هزینه کرده است، بیان داشت: ۵ هزار و ۶۳۷ طرح در استان اجرایی شده که ماحصل آن ایجاد ۲۸ هزار و ۶۵۷ نفر اشتغال به‌طور مستقیم و غیر مستقیم  است.

موسوی یادآور شد: این میزان سرمایه‌گذاری ۱۲ طرح بنگاه‌محور اقتصادی با ظرفیت اشتغالزایی ۱۱ هزار نفر و با حجم سرمایه‌گذاری ۲۰۰میلیارد تومان، ۵ هزار و ۶۰۷ طرح اشتغال‌محور در قالب طرح سحاب با ظرفیت اشتغالزایی ۱۶هزار و ۸۲۱ نفر و با حجم سرمایه‌گذاری ۵۸۰ میلیارد تومان، ۱۷ طرح تسهیلات‌محور با حجم سرمایه‌گذاری ۱۴۶ میلیارد تومان و اشتغال ۵۵۱ نفر، ۶ طرح کارگاهی با ظرفیت اشتغال ۲۵ نفر با حجم سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد تومان بوده است.

وی از اجرای ۲۶۶ طرح عمرانی و زیربنایی با حجم سرمایه‌گذاری ۸۲ میلیارد تومان در استان خبر داد و افزود: پیش‌بینی می‌شود تا ۱۴۰۱ تمام طرح‌های عمرانی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در استان خراسان‌جنوبی عملیاتی شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه در سال جاری در زمینه اشتغال‌زایی اجتماع‌محور یک هزار و ۱۸۲ طرح توسط تسهیلگران و مجریان اجرایی شده است، اضافه کرد: این طرح‌ها با حجم سرمایه‌گذاری ۴۵ میلیارد تومان در روستاهای استان بوده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال حدود ۳ هزار طرح با حجم سرمایه‌گذاری ۱۴۵ میلیارد تومان در استان اجرا شود.

موسوی از انعقاد تفاهم‌نامه پیشرفت منطقه‌ای با محوریت حلقه‌های میانی، استانی و گروه‌های جهادی برای شهرستان‌های نهنبدان، سربیشه و زیرکوه با حجم سرمایه‌گذاری بیش از ۵۰ میلیارد ریال را خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه خدمت‌رسانی هدفمند و مؤثر برای اقشار آسیب‌دیده جامه در زمینه‌های فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، سبک زندگی زنان، اشتغالزایی، کشاورزی و صنعت است.

وی با اعلام اینکه به‌زودی طرح راه‌اندازی خانه‌های برکت احسان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در محلات حاشیه‌نشین استان رقم خواهد خورد، مطرح کرد: هدف از راه‌اندازی خانه‌های برکت احسان جلوگیری از موازی‌کاری دستگاه‌های فعال در قالب راه‌اندازی شورای خدمت‌رسانی و مدیریت‌محور است.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه بیش از ۲۳۰ معدن راکد در استان داریم که برای فعال کردن معادن راکد استان شرکت معنای ستاد اجرایی فرمان حضرت در این زمینه ورود می‌کند، خاطرنشان کرد: فعالیت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خراسان‌جنوبی در مبحث اشتغال امیدآفرینی را در روستاها ایجاد و سبب مهاجرت معکوس شده است.

نظرات کاربران