آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
4. مهر 1400 - 13:16
بیرجندرسا-حجت الاسلام نجمی پور گفت: خون امام حسین(ع) اسلام را بیمه کرد و به همین علت احیاگر دین مبین اسلام معرفی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  حجت الاسلام «احمد نجمی پور» امروز (۴ مهر) در وبینار تخصصی اربعین حسینی اظهار داشت: امام حسین علیه السلام سفارش شده پیامبر گرامی اسلام (ص)، دیگر ائمه معصومین(ع) و کتب الهی است.

 

امام جمعه سربیشه و استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه سرنوشت بشریت به وجود امام حسین (ع) گره خورده است، افزود: مسئله اربعین از جهت اجتماعی، تاریخی، سیاسی و ... می‌تواند مورد بحث قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: شهادت امام حسین علیه السلام نه تنها همه مخلوقات عالم بلکه اشیا شامل زمین و آسمان را هم را دچار تأثر کرد.

 

وی با اشاره به اینکه خون پاک امام حسین (ع) اسلام را بیمه کرده و احیاگر دین مبین اسلام است، گفت: به همین دلیل اربعین این امام همام، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و بر گریستن بر امام حسین (ع) در عاشورا و اربعین، تاکید شده است.

 

امام جمعه سربیشه با اشاره به این مهم که عزاداری بر سید و سالار شهیدان، مبارزه با استکبار است، یادآورشد: عزاداری بر امام حسین(ع) یک جهاد مقدس و تکلیفی برای انسان ها است که باید به این جهاد عمل کرد.

 

به گفته وی اعتراض به ظالمان و استکبار جهانی، تبیین مظلومیت اهل بیت علیهم السلام، حمایت از مظلوم و انتقال این فرهنگ جهاد و شهادت به نسل جوان، وظیفه همه وعاظ، مداحان و همه دغدغه مندان جریان عاشورا است.

نظرات کاربران