آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
31. شهريور 1400 - 9:56
بیرجندرسا-مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی از محکومیت عاملان نگهداری ۲۱ دستگاه استخراج رمز ارز در شهرستان قائنات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  مدیرکل تعزیرات حکومتی استان گفت : با دریافت اطلاعاتی در مورد اقدام به استخراج غیر قانونی رمز ارز دیجیتال در شهرستان قائنات، ماموران به محل اعزام و تعداد ۲۱ دستگاه تولید ارز دیجیتال کشف و ۲ متخلف به همراه پرونده برای انجام مراحل قانونی به شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان قائنات معرفی شدند.

حسن پور افزود : با بررسی پرونده در شعبه و دریافت پاسخ استعلامات از گمرکات استان و محرز شدن تخلف نگهداری کالای قاچاق، متهمان به استناد بند ب ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق کالا وارز علاوه بر ضبط ماینر‌های مکشوفه جمعا به پرداخت مبلغ ۱ میلیارد و ۳۳۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

وی گفت: محکومان پس از رویت رای ابلاغی، اعتراض خود را نسبت به دادنامه صادره اعلام کردند تا پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه تجدید نظر رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز استان ارسال شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان افزود : در شعبه تجدید نظر نیز پس از بررسی پرونده و لایحه اعتراضیه و مشاوره لازم نظر به اینکه در این مرحله از رسیدگی محکومان نتوانستند دلایل و مدارک مستندی را برای نقض رای شعبه بدوی ارائه کنند، لذا ضمن رد اعتراض آن‌ها رای صادره تایید و ابرام شد.

نظرات کاربران