آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
30. شهريور 1400 - 10:29
رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی خبر داد؛
آموزش ۴۱۰۰ سرباز خراسان جنوبی در طرح «سرباز مهارت»
بیرجندرسا-صادقی گفت: در مرحله سوم طرح ملی «سرباز ماهر» بیش از ۴۱۰۰ نفر از سربازان وظیفه نیروهای مسلح استان از خدمات آموزشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  «جلال الدین صادقی» امروز (۳۰ شهریور) به خبرنگاران گفت: در مرحله دوم این طرح سه هزار و ۳۸۹ سرباز وظیفه دوره‌های آموزشی و توانمندسازی را با موفقیت گذرانده‌اند.

 

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: اجرای مرحله سوم این طرح از اردیبهشت ماه سالجاری در پادگان‌های آموزشی مرکز آموزشی محمد رسول الله (ص) و مرکز آموزشی ۰۴ امام رضا(ع) استان آغاز شده است و ماهانه ۷۶۷ نفر سرباز وظیفه توسط مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی استان تحت پوشش خدمات آموزشی قرار گرفته‌اند.

 

وی در ادامه افزود: در مرحله سوم طرح ملی «سرباز ماهر» بیش از چهار هزار و ۱۰۰ نفر از سربازان وظیفه نیروهای مسلح استان از خدمات آموزشی جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بهره‌مند شده‌اند.

 

صادقی با اشاره به اینکه اجرای طرح سرباز ماهر در خراسان جنوبی از بهمن ماه سال ۱۳۹۸ آغاز شده است، اضافه کرد: بر اساس تفاهم‌نامه همکاری با اداره کل ورزش و جوانان استان اجرای این طرح به جهاد دانشگاهی واگذار شد.

 

وی به اضافه شدن بحث آموزشی «سواد مالی و سواد رسانه‌ای» از مرحله سوم طرح ملی سرباز مهارت به خدمات آموزشی این طرح اشاره و خاطرنشان کرد: در این طرح، خدمات آموزشی در دوره‌های «مهارت‌های عمومی زندگی» و «آشنایی با مهارت عمومی اشتغال و کارآفرینی» به سربازان ارائه می‌شود.

 

رئیس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه در شهریورماه جاری برگزاری طرح سرباز ماهر با آموزش ۸۰۰ نفر در استان انجام شده است، اظهار کرد: به شرکت‌کنندگان طرح مذکور در صورت کسب امتیاز لازم گواهینامه آموزشی با امضای جهاد دانشگاهی، اداره کل ورزش و جوانان و نیروهای مسلح استان ارائه می‌شود.

 

وی ضمن قدردانی از همکاری خوب اداره کل ورزش و جوانان و نیروهای مسلح استان با جهاد دانشگاهی در اجرای بهینه طرح سرباز ماهر گفت: این طرح بستر مناسبی برای مهارت‌آموزی، افزایش توانمندی برای قشر جوان ایجاد می‌کند و افراد ضمن آشنایی با مقدمات شروع یک کار جدید می‌توانند برنامه‌ریزی دقیقی برای آینده خود داشته باشند.

نظرات کاربران