آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
30. شهريور 1400 - 11:32
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی:
فعالیت های فرهنگی پیوست اجتماعی داشته باشد
بیرجندرسا-مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه برای روستاهای پرجمعیت باید جذب روحانی داشته باشیم، گفت: فعالیت‌های فرهنگی باید پیوست اجتماعی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  حجت‌الاسلام احمد رضایی صبح سه شنبه در جلسه ستاد اقامه نماز اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی اظهار کرد: سعادت انسان به توجه او به نماز و بندگی خداوند گره خورده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه هر چه برای نماز تلاش شود، سلامت روحی و معنوی و آرامش دنیوی جامعه بیشتر تأمین می‌شود، بیان‌کرد: وظیفه طلبگی و شرعی ایجاب می‌کند که در راستای اقامه نماز تلاش کنیم.

رضایی با اشاره به اینکه تبلیغ و ترویج نماز نباید منحصر در انجام مسئولیت اداری در سازمان تبلیغات اسلامی باشد، ادامه‌داد: در مورد برخی از نمازخانه‌های بین راهی و اداری باید بررسی کنیم که امکانات و وضعیت مناسبی داشته باشد.

وی گفت: باید وضعیت مساجد و نمازخانه‌های داخل شهر را نیز رصد کنیم و مشاوره بدهیم که برای جذب بیشتر جوانان به مسجد باید چه اقدامی انجام دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره طرح «مسجد محله محور و محله مسجد محور» و امام محله و مهرواره «اوج» اظهار کرد: تمام فعالیت‌های فرهنگی ما در خراسان‌جنوبی باید پیوست اجتماعی داشته باشد.

رضایی با تأکید بر اینکه در راستای توانمند سازی امامان جماعت نیز باید برنامه ریزی شود، بیان‌کرد: برای روستاهای پرجمعیتی که روحانی ندارد نیز باید جذب مبلغ برای پیگیری کارهای فرهنگی را داشته باشیم که در این زمینه می‌توان از ظرفیت حوزه‌های علمیه استفاده کرد.

وی یادآور شد: امیدواریم با از بین رفتن شیوع ویروس کرونا فعالیت فرهنگی مساجد را چون گذشته پرشور و با حضور جمعیت برگزار کنیم.

نظرات کاربران