آی پرسه
قرعه کشی بزرگ همراه اول
30. شهريور 1400 - 9:17
بیرجندرسا-مدیرکل حج و زیارت خراسان جنوبی گفت: ۶۲۲ نفر از خراسان‌جنوبی در مراسم اربعین شرکت می‌کنند که بخش عمده ای از آنان تاکنون اعزام شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، ابوالفضل نوفرستی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در حال حاضر ۳۵۰ نفر از عزیزان هم استانی در خراسان‌جنوبی در قالب موکب‌ها ویزا برای سفر اربعین گرفته‌اند که به امید خدا نائب الزیاره هم وطنان خواهند بود.

مدیرکل حج و زیارت خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: ۲۷۲ نفر هم از زائران هم استانی جهت زیارت امام حسین (ع) اعزام خواهند شد و در مجموع ۶۲۲ نفر از خراسان‌جنوبی در مراسم اربعین ۱۴۰۰ شرکت خواهند کرد.

نوفرستی گفت: بخش عمده‌ای از این هم استانی‌ها توانسته‌اند ویزای خود را دریافت و بلیط هواپیما تهیه کنند و عازم شده‌اند و بخش دیگری نیز روزهای آتی به عتبات خواهند رفت.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام ستاد مرکزی زائران تنها از مرز هوایی می‌توانند به سفر اربعین بروند، اظهار کرد: البته در مورد مسیر برگشت مشکلی وجود ندارد و زائران می‌توانند در مسیر برگشت از طریق مرز مهران به کشور برگردند.

مدیر حج و زیارت خراسان جنوبی بیان‌کرد: شرایط سفر اربعین همان استفاده از دو دوز واکسن و داشتن برگه منفی تست psr است.

نوفرستی یادآور شد: از برخی از استان‌های کشور افرادی بوده‌اند که بدون برگ منفی psr به فرودگاه‌های کشور مراجعه کرده که برگردانده شده‌اند و از این جهت از زائرین هم استانی تقاضا می‌کنیم که حتماً این موارد را رعایت کنند.

نظرات کاربران