29. شهريور 1400 - 0:48
بیرجندرسا-معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال سنجش سلامت نوآموزان با حداقل چهار ویژگی متمایز اتفاق افتاده است، اظهار کرد: سنجش سلامت ۶۰۰ هزار پیش دبستانی که سال گذشته به دلیل کرونا انجام نشد، امسال انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سید جواد حسینی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: همکاران ما در سراسر کشور در حال تمهیدات مقدمات شروع سال تحصیلی هستند که از سوم مهرماه مدارس با شیوه‌های ترکیبی، اقتضایی و تدریجی با حفظ کیفیت، ارجحیت سلامت، به شکل عادلانه و با تفویض اختیار به مدارس و مناطق بازگشایی شوند.

وی با بیان اینکه مهر امسال بازگشایی مدارس توام با حضور تدریجی دانش‌آموزان در مدارس است، افزود: باتوجه به اینکه عدم حضور نزدیک به دو ساله دانش‌آموزان در مدارس و آموزش آنلاین آسیب‌های جسمانی، روانی و اجتماعی به آنان وارد کرده و کیفیت آموزش را در دنیا و از جمله ایران کمی در معرض مخاطره قرار داده؛ بنابراین آموزش‌های حضوری را از امسال آغاز خواهیم کرد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به اینکه آموزش‌های حضوری به شکل تدریجی و به اقتصای هر منطقه با ترکیبی از انواع روش‌های آموزشی خواهد بود، تصریح کرد: از ابتدای مهرماه دانش‌آموزان مدارس روستایی و عشایری که کلاس‌های زیر ۱۵ نفر دارند آموزش حضوری را آغاز خواهند کرد.

حسینی با بیان اینکه از اواسط مهر آغاز آموزش حضوری کلاس‌های زیر ۳۰ نفر روستایی و عشایری را با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون معلمان آغاز خواهیم کرد، بیان کرد: اخیرا واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال نیز در دستور کار قرار داده شده است که این عوامل زمینه‌هایی را فراهم می‌کند که دانش‌آموزان از آموزش حضوری بهره برده و کیفیت آموزش ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه تزریق واکسن برای والدین شرط ثبت نام نیست، تصریح کرد:  واکسیناسیون معلمان در کشور در حال انجام بوده و شرط حضوری شدن آموزش‌ها، واکسینه شدن مجموعه عوامل اجرایی است که با دانش‌آموزان در ارتباطند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در حوزه استثنایی تمام خانواده‌ها قرار است واکسینه است، بیان کرد: واکسیناسیون دانش‌آموزان و معلمان دغدغه‌های ما را از بعد سلامت برای حضوری شدن آموزش کاهش می‌دهد.

حسینی با اشاره به بسیج همه سازمان‌هایی که می‌توانند در امر واکسیناسیون به وزارت بهداشت کمک کنند، افزود: هم اکنون جریان واکسیناسیون با سرعت بسیار بالا در حال اجراست.

وی با بیان اینکه امسال سنجش سلامت نوآموزان با حداقل چهار ویژگی متمایز اتفاق افتاده است، اظهار کرد: سنجش سلامت ۶۰۰ هزار پیش دبستانی که سال گذشته به دلیل کرونا انجام نشد، امسال انجام می‌شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: همچنین امسال بالاترین میزان‌ سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی اعمال خواهد شد و آن، بیش از ۹۹ درصد پوشش است.

حسینی ادامه داد: امسال علاوه بر سنجش‌هایی که انجام می‌دهیم دو سنجش جدید را اضافه کرده‌ایم که شامل سنجش صلاحیت‌های حرکتی دانش‌آموزان در مراکز استان‌ها و غربالگری دانش‌آموزان در معرض مشکلات ویژه یادگیری است که در روزهای اخیر از مشهد آغاز شده است.

وی تصریح کرد: در هر استانی یک اتاق سنجش آکوستیک دائمی نیز راه اندازی شده و یا می‌شود که یک درصد جامعه هدف که به هر دلیل باقی بمانند، در طول سال سنجش شوند؛ بنابراین تمام دانش آموزان بدو ورود در سنجش شرکت خواهند کرد.

نظرات کاربران