آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
28. شهريور 1400 - 13:15
بیرجندرسا-دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اعلام کرد: تاکنون ۲۷۲ هزار و ۶۷۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۵۷ هزار و ۳۰۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در استان به ۴۲۹ هزار و ۹۸۱ دُز رسید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در اطلاعیه‌ای به تشریح آخرین وضعیت بیماری کووید-۱۹ و آمار تزریق واکسن کرونا در ۲۴ ساعت گذشته پرداخت.

در این اطلاعیه آمده است:

تاکنون ۲۷۲ هزار و ۶۷۳ نفر دُز اول واکسن کرونا و ۱۵۷ هزار و ۳۰۸ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در استان به ۴۲۹ هزار و ۹۸۱ دُز رسید.

در۲۴ ساعت گذشته نیز سه هزار و ۲۹۰ دُز واکسن کرونا، در استان تزریق و ثبت شد. افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.

از دیروز تا امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،۶۴ بیمارجدید مبتلا به کووید۱۹ بر اساس آزمایش pcr و ۴۱ نفر با انجام تست سریع در استان شناسایی شد که ۲۰ از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید ۱۹ در استان به ۳۰ هزار و ۷۷۰ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، سه بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده و مجموع جان باختگان این بیماری به 1117 نفر رسید.

خوشبختانه تا کنون ۲۹ هزار و ۵۳۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. 29  نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

تاکنون ۸۴ هزار و ۷۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در استان انجام شده است. در حال حاضر هیچ شهری از استان در وضعیت قرمز نیست و هفت شهر بیرجند، طبس، نهبندان، فردوس، قاین، سربیشه، زیرکوه در وضعیت نارنجی و ۳شهر درمیان، سرایان و بشرویه در وضعیت زرد و شهر خوسف در وضعیت آبی قرار دارند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران