آی پرسه
23. شهريور 1400 - 8:52
فرماندار بیرجند:
شرمنده سینماگران شدیم
بیرجندرسا-ناصری گفت: بسیاری از موارد مد نظر مسئولان برای حمایت از سینماگران به علت محدودیت های کرونایی محقق نشده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  «علی ناصری» شامگاه (22 شهریور) در مراسم گرامیداشت روز سینما با بیان اینکه آفرینش هنری روح و توان بالای ذهنی را می طلبد، گفت: متأسفانه بسیاری از موارد مد نظر مسئولان به علت محدودیت های موجود محقق نشد و این مهم باعث ایجاد شرمندگی در برابر هنرمندان شده است.

 

فرماندار بیرجند افزود: اهمیت هنر بر کسی پوشیده نیست و با شیوع بیماری کرونا سینما و سینماگران بیشترین ضرر مادی و معنوی را متحمل شده اند و خاطرات این برهه از تاریخ، برای همه مردم تلخ و ناگوار است.

 

وی با بیان اینکه در گذشته با خاموشی سالن ها، پرده سینما جانی دوباره می گرفت، افزود: سینما مبتنی بر داستان و قصه است و بیان هر رویداد سینمایی به صورت قصه باعث جذب مخاطب می شود.

 

ناصری گفت: سینما به عنوان یک هنر جمعی می‌تواند بر خلاقیت نوجوانان و جوانان با انتخاب یک قصه خوب تاثیر فراوان داشته باشد چرا که سینما خلاصه ای از همه هنرها است.

 

فرماندار بیرجند با بیان اینکه مؤسسات آموزشی و سینمایی می توانند دنیای خلاقانه را در اذهان جوانان و... ایجاد کنند، ابراز امیدواری کرد: با وجود مشکلات پیش رو سینما و سینماگران از تنگناها به بهترین نحو عبور کنند.

 

به گفته ناصری عدم موفقیت در ابراز واقعیات از زبان ادبیات با اکران فیلم نشان از ضعف داستان یا مشکل هنرمندان سینما دارد چرا که روایت داستان خوب باعث جذب مخاطب می شود.

 

 وی ابراز امیدواری کرد: با تزریق واکسیناسیون سینماها هم مانند گذشته رونق گرفته و هنرمندان و سینماگران بتوانند آثار خود را به مرحله عرضه مخاطبان قرار دهند.

 

در پایان به مناسبت گرامیداشت روز ملی سینما از پیشکسوتان، مدیران موسسه و آموزشگاه های سینمایی و فیلمسازان برگزیده استان، سینماداران بیرجند و دیگر شهرستان ها تجلیل به عمل آمد.

 

لازم به ذکر است برخی پیشکسوتان، مدیران و... در این عرصه به صورت آنلاین در جلسه حضور داشته و به ضمن تبریک روز سینما خواستار حمایت های بیش از پیش شدند.

نظرات کاربران