آی پرسه
23. شهريور 1400 - 9:59
بیرجندرسا-مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌ جنوبی گفت: ۵۸ پروژه دارای ۱۳۷ کلاس درس تا مهرماه در خراسان جنوبی به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمود چاوشان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در خراسان‌جنوبی و در همه شهرستان‌ها با کمبود کلاس درس مواجهیم و در این میان، شهرستان بیرجند بیشترین کمبود را دارد.

وی با اشاره به کمبود کلاس درس در شهرک‌های اقماری و مساکن مهر، تصریح کرد: اکنون ۵۸ پروژه کلاس درس برای مهرماه آماده است.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی با بیان اینکه تا مهرماه، ۱۳۷ کلاس درس را تحویل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی می‌دهیم، تصریح کرد: برای این ۵۸ پروژه ۵۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

چاوشان با بیان اینکه ۳۰ درصد این اعتبار یعنی حدود ۱۹ درصد آن توسط خیرین تقبل شده است، اظهار کرد: تکمیل ۱۷۹ کلاس درس را در برنامه داشتیم و عملیات ساخت آن‌ها تقریبا تکمیل شده که به دلیل مشکلاتی که داشتیم این امر عملی نشد.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس خراسان‌جنوبی ادامه داد: در بیرجند ۱۰ سایت مسکن مهر وجود دارد که به جز مسکن مهر شمال بیرجند در بقیه سایت‌ها، هنوز نیاز وجود دارد.

چاوشان یادآور شد: برای ساخت مدرسه برای گرفتن پروانه و یا انشعابات به کمک نیاز داریم که این امر گاهی مدرسه سازی را با مشکل مواجه می‌سازد.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران