آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
17. شهريور 1400 - 13:21
بیرجندرسا-مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان در میان با بیان این‌که بنیاد علوی از نیمه دوم سال ۱۳۹۹ پس از انجام مطالعات و شناسایی منطقه در ۶ ماهه دوم سال کار خود را در شهرستان درمیان آغاز کرد،گفت:مجموعا ۳۵ میلیارد تومان تا امروز در شهرستان درمیان تبدیل به خدمت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام سعید پور مهدوی مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان درمیان ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در بیرجند برگزار شد،اظهار کرد:بنیاد  علوی بازوی محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان کشور است.

وی با بیان این‌که تمام خدمات بنیاد مستضعفان با نام بنیاد علوی به جوامع مختلف ایران می‌رسد،تصریح کرد:نام نهاد پیشرفت و آبادانی،یک نام جدید است که نزدیک به دو سال است که مطرح می‌شود.

 
مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان در میان
 با اشاره به این‌که ما به دنبال پیشرفت همه جانبه هستیم نه پیشرفت تک بعدی و در عمران هم نگاه همه جانبه داشتیم که تاکید مقام معظم رهبری است،عنوان کرد:عمده تلاش ما آن است که در معرفی پروژه و پیشنهاد پروژه برای محرومیت‌زدایی در این شهرستان کوتاهی نکنیم و در بخش بهداشت و درمان، فرهنگ و ارشاد، کشاورزی، بهزیستی، منابع طبیعی، طرح هادی و دیگر بخش‌ها ورود کردیم که تحقق کاملتر آن نیازمند همت مضاعف است

حجت الاسلام پورمهدوی ادامه داد: اقدامات این نهاد بیشتر در حوزه های اقتصادی، فرهنگی-اجتماعی و امور عمرانی متمرکز است و در شرایط فعلی مقابله با بیماری کرونا تهیه و توزیع سبدهای غذایی در راستای کمک به رزمایش مواسات و کمک مومنانه طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب در برنامه های آتی نهاد قرار دارد.

وی با اشاره به خدمات انجام شده توسط بنیاد علوی در منطقه درمیان،خاطرنشان کرد:از نیمه دوم سال ۹۹ اقدامات این بنیاد با شناخت کامل منطقه(درمیان) در منطقه مذکور شروع شد و تا به امروز در مجموع ۳۵ میلیارد تومان توانستیم در این منطقه تبدیل به خدمات کنیم.

مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان در میان
با تاکید بر نگاه ویژه بنیاد علوی در بحث مسائل فرهنگی و لزوم جدی گرفتن آن،یادآور شد:اقدامات فرهنگی انجام شده در منطقه درمیان توسط بنیاد عوی،۸ میلیارد تومان بوده است.

حجت الاسلام پورمهدوی از جذب ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در بحث ورزش شهرستان درمیان تاکنون خبر داد و گفت:ما به دنبال جریان‌سازی جهادی هستیم و یک جهش توسعه زیرساخت‌های ورزشی را در منطقه درمیان شاهد بوده‌ایم و خوشبختانه ۱۴ چمن مصنوعی در این منطقه توسط بنیاد علوی ایجاد شده است.

وی ضمن اشاره به این‌که در بحث قنوات تا به امروز ۱۰ رشته قنات با همکاری بسیج سازندگی در منطقه درمیان در حال انجام است،ابراز کرد:هزینه مذکور بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی شهرستان در میان احداث سرویس‌های بهداشتی را از موارد مورد نیاز دانست و بیان کرد:در این خصوص تاکنون احداث بیش از ۳۰۰ چشمه سرویس بهداشتی انجام و ۳۵۲ چشمه سرویس بهداشتی در حال اجرا است.

حجت الاسلام پورمهدوی اعتبار چشمه سرویس بهداشتی‌های مذکور را ۳ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود:یکی دیگر از مهمترین برنامه‌های بنیاد علوی،تعمیر خانه محرومان این شهرستان با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است که ۵۰ درصد آن اجرا شده است.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه دوطرفه استانی در حوزه قنوات و کانال‌های انتقال آب به مزارع و لوله‌گزاری توسط بنیاد علوی و مدیر کل جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی خبر داد و مطرح کرد:همچنین تفاهم‌نامه‌ای هم در حوزه اقتصاد با جهاد کشاورزی استان در حال انجام است که ۵ میلیارد تومان در این زمینه،سهم بنیاد علوی است.

مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان درمیان از خریداری و تحویل یک دستگاه آمبولانس برای بیمارستان خاتم الانبیا شهر اسدیه خبر داد و یادآور شد: یک دستگاه آمبولانس به ارزش ۲ میلیارد تومان خریداری شده و کار‌های انتقال آن از تهران در حال انجام است و تا ۱۰ روز آینده تحویل بیمارستان خاتم الانبیا شهر اسدیه می‌شود.

حجت الاسلام پورمهدوی با تاکید بر این‌که شهر اسدیه تا مرکز استان ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد،تبیین کرد: یک دستگاه اکسیژن ساز ۳۰۰ لیتری نیز از سوی بنیاد علوی به بیمارستان خاتم الانبیا اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد:همچنین ۱۲ دستگاه اکسیژن ساز خانگی که هر کدام ۱۵ میلیون تومان ارزش دارد وقف حوزه سلامت شهرستان شده است و به صورت امانت بسته به نیاز در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان درمیان به امضای ۳ تفاهم نامه با ۳ بیمارستان اشاره کرد و

۱۶:۰۱

اظهار داشت: بیمارانی که تحت حمایت کمیته امداد و همچنین بهزیستی هستند و به واسطه بیماری‌های مختلف توان مالی برای درمان ندارند مورد حمایت بنیاد علوی قرار می‌گیرند و تا کنون ۲۰ میلیون تومان به صورت پیش پرداخت برای این بیمارستان‌ها واریز شده است.

حجت الاسلام پورمهدوی با اشاره به این‌ مهم که تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی از مادران باردار و شیرده  در شهرستان درمیان نیز یکی دیگر از مهمترین برنامه‌های ما است،گفت: هر ماه معادل ۲۵۰ میلیون تومان بسته حمایتی در این زمینه توزیع می‌شود که ارزش ریالی هر بسته ۵۰۰ هزار تومان است.

وی در ادامه صحبت‌هایش با بیان این‌که سال گذشته ۱۱۰ سری جهیزیه به ارزش ۲ میلیارد تومان از سوی بنیاد علوی در منطقه درمیان اهدا شده است،اذعان داشت: امسال نیز ۲۰۰ سری جهیزیه با اعتبار ۲ میلیارد تومان با مشارکت مردم اهدا خواهد شد.

مسئول نهاد پیشرفت و آبادانی شهرستان در میان با بیان این‌که ساخت ۱۸ کلاس درس در شهر‌های قهستان و طبس مسینا و روستای بورنگ با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس با اعتبار ۴ میلیارد تومان در حال اجرا است،تصریح کرد:کلاس‌های مذکور در شهر طبس مسینا و روستای بورنگ در حال اتمام است و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/۱۴

نظرات کاربران