آی پرسه
14. شهريور 1400 - 12:40
نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس:
ساختارهای اداری و مدیریتی در خراسان‌جنوبی اصلاح شود
بیرجندرسا-نماینده قاین و زیرکوه در مجلس گفت: مدیر ارشد خراسان‌جنوبی در دولت سیزدهم باید در جهت اصلاح ساختارهای اداری و مدیریتی در این استان قدم بردارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سلمان اسحاقی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: چنانچه دولت بخواهد برای خراسان‌جنوبی استاندار جدیدی انتخاب کند و از نمایندگان مجلس مشورت بگیرد، من به مؤلفه‌ها و شاخصه‌هایی چون توانمندی، کار بلدی و آشنا بودن به‌ساختارهای حاکمیتی و مهم‌تر از همه دلسوز مردم بودن تأکید خواهم داشت.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس بیان‌کرد: ما به دنبال مدیران و استانداری هستیم که نماینده مردم در دولت باشد تا دلسوزانه امور را پیگیری کند.

اسحاقی گفت: خراسان‌جنوبی به عنوان سومین استان پهناور کشور پتانسیل‌های متعددی برای رشد اقتصادی دارد که نمونه آن بازارچه‌ها و پایانه‌های گمرک است که اگر بر همین موضوع تکیه کنیم امنیت پایدار و ارتقا بسیاری از شاخص‌های اقتصادی را شاهد خواهیم بود.

وی بیان‌کرد: از طرف دیگر ما در خراسان‌جنوبی محصولات استراتژیکی چون زرشک داریم که تاکنون توجه خاصی به آن به ویژه در حوزه قیمت‌گذاری نشده است و در این راستا مطرح می‌کنم که مدیران باید در جهت اصلاح و ترمیم بدنه اقتصاد کشاورزی در خراسان‌جنوبی گام‌های ویژه‌ای بردارند.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس ادامه‌داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در یکی از سخنرانی‌های خود بر فرآوری و توجه به دو محصول خرما و زعفران جنوب خراسان تأکید داشتند که بی‌شک وقتی سخن از زعفران جنوب خراسان می‌گویند مقصود خراسان‌جنوبی است.

اسحاقی با بیان اینکه در دولت قبل به این توصیه رهبر انقلاب بی توجهی شد، گفت: البته در حوزه محصولات استراتژیک و قیمت‌گذاری و فرآوری آن استاندار به تنهایی نمی‌تواند اقدامی انجام دهد و سازمان صمت و جهاد کشاورزی نیز باید در این زمینه ورود خوبی داشته باشند.

وی گفت: همه مواردی که مطرح شد جز با اصلاح ساختار اداری و مدیریتی خراسان‌جنوبی محقق نمی‌شود و از این جهت استاندار جدید باید موضوع اصلاح ساختار مدیریتی خراسان‌جنوبی را آغاز کند.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس با بیان اینکه متأسفانه در بخش‌هایی از عرصه‌های مدیریتی در خراسان‌جنوبی اراده‌ای برای خدمت در راستای رسیدن مردم به منافعشان وجود ندارد، اظهار کرد: استاندار دولت سیزدهم باید به دنبال مدیرانی باشد در به معنای واقعی نماینده مردم در دولت باشند.

اسحاقی با اشاره به اینکه ساختارهای غلط اداری آسیب بدی به مردم زده است، یادآور شد: متأسفانه گاه یک قانون که هنوز مجریان، آن قانون را آزمایش نکرده‌اند، در خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود که آسیب زا است و این روندها باید اصلاح شود.

نظرات کاربران