آی پرسه
9. شهريور 1400 - 9:40
بیرجندرسا-رییس هیات کشتی خراسان جنوبی از اعلام آمادگی ۲ تیم این استان برای حضور در لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی باشگاه‌های کشور جام یادگار امام (ره) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، عباس سروری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: استان خراسان جنوبی درخواست خود را با دو تیم در کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در لیگ برتر به سازمان لیگ کشتی کشور ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه به حمایت مجموعه استانداری و اداره کل ورزش و جوانان برای حضور در لیگ برتر کشتی نیاز داریم، اضافه کرد: حضور تیم‌ها در لیگ علاوه بر استعدادیابی ورزشکار نقش موثری در معرفی استان دارد.

رییس هیات کشتی خراسان جنوبی گفت: تلاش ما این است که در لیگ برتر امسال بیش از ۶ کشتی‌گیر جوان خراسان جنوبی حضور داشته باشند.

وی اظهار داشت: قبل از شیوع بیماری کرونا فعالیت هزار و ۴۰۰ کشتی‌گیر را در استان داشتیم که به دلیل محدودیت‌های کرونا در حال حاضر ۵۰۰ نفر فعالیت دارند.

قرعه‌کشی این رقابت‌ها اواخر شهریورماه برگزار می‌شود.

بیست و یکمین دوره لیگ کشتی آزاد و فرنگی بعد از مسابقات جهانی نروژ و در اواخر مهرماه برگزار خواهد شد و تیم‌های برتر در جام باشگاه‌های جهان در سال ۲۰۲۲ شرکت می‌کنند.

نظرات کاربران