آی پرسه
7. شهريور 1400 - 11:27
بیرجندرسا- معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی از اهدای تجهیزات پزشکی از سوی خیرین به بانک امانات استان خبر داد و گفت: خوشبختانه خیرین و نیکوکاران به منظور حمایت از بیماران نیازمند در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا چندین دستگاه تجهیزات پزشکی به بانک امانات استان اهدا کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  احمد بخشی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به فعالیت بانک امانات برای کمک به نیازمندان، اظهار داشت: این مجموعه خدمات و تجهیزات پزشکی را از سوی افراد خیر دریافت و به نیازمندان اهدا می‌کند.

وی بیان داشت: بانک امانات تجهیزات پزشکی در خراسان‌جنوبی همزمان با سراسر کشور در مجموعه هلال‌احمر استان راه‌اندازی شده تا بتواند نقشی کوچک از سوی این نهاد امدادی برای دستگیری و تأمین وسایل نیازمندان را ایفا کند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی افزود: با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا و همچنین افزایش قیمت کالاهای مورد استفاده برای مقابله با بیماری‌های تنفسی خیرین چندین دستگاه تجهیزات پزشکی به بانک امانات استان اهدا کردند.

بخشی با اشاره به اهدای ۶ مورد تجهیزات پزشکی توسط اهالی روستای خراشاد برای استفاده افراد نیازمند، مطرح کرد: این دستگاه‌ها شامل ۳ عدد کپسول اکسیژن با مانومتر، یک عدد ویلچر، یک عدد تشک مواج و یک جفت عصا بوده است.

وی ادامه داد: همچنین یک عدد تشک مواج به ارزش ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال توسط خیر نیک‌اندیش جهت استفاده افراد نیازمند به جمعیت هلال‌احمر شهرستان سرایان اهدا شده است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی افزود: هر کمک نقدی و تجهیزات پزشکی به‌صورت نو یا قابل‌استفاده مجدد می‌تواند در بانک تجهیزات پزشکی مورد پذیرش قرار گیرد و افراد نیازمند نیز می‌توانند با مراجعه به مراکز هلال‌احمر در هر شهرستان نسبت به دریافت خدمات از این مجموعه بهره ببرند.

نظرات کاربران