آی پرسه
6. شهريور 1400 - 7:24
بیرجندرسا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: با بهره‌برداری از چهار نگارخانه در هفته دولت ۷۵۰ متر مربع به فضاهای فرهنگی استان اضافه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، ناصر نبی‌زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار نگارخانه با اعتبار ۲۹ میلیارد ریال در نقاط مختلف استان تکمیل و برای هفته دولت آماده افتتاح شد.

وی اظهار داشت: مرکز آموزشی و نگارخانه طلوع شهرستان مرزی زیرکوه با زیربنای ۳۰۰ متر مربع و اعتبار ۱۱ میلیارد ریال در سومین روز هفته دولت به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی نگارخانه شهر اسدیه با اعتبار ۱۳ میلیارد ریال و زیربنای ۳۰۰ متر مربع، نگارخانه آفتاب شهرستان سرایان با زیربنای ۸۰ متر مربع و اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و نگارخانه خورشید بشرویه با زیربنای ۷۰ متر مربع و اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را از دیگر طرح‌های این حوزه برشمرد.

وی گفت: در مجموع حدود ۲۵ هزار متر مربع زیرساخت فرهنگی تخصصی در استان خراسان جنوبی وجود دارد.

نبی‌زاده عنوان کرد: در حال حاضر ۱۰ طرح فرهنگی و هنری در خراسان جنوبی در دست اجراست که تعدادی از این طرح‌ها تا پایان سال جاری تکمیل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل مهم در ارتقای فرهنگ هر جامعه وجود زیرساخت‌ها است افزود: زیرساخت‌ها و امکانات، شرایط و بستری را فراهم می‌کند که هنرمندان در بخش‌های مختلف به تولید، خلق اثر، آموزش، گفت و گو و نقد و بررسی درباره آثار فرهنگی و هنری می‌پردازند.

نظرات کاربران