آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
17. مرداد 1400 - 12:03
بیرجندرسا-امام جمعه فردوس با بیان این‌که امروز رسانه‌ها در یک جنگ تمام عیار با دشمن قرار گرفته‌اند و دشمن به معنای واقعی از تمام توان برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کند،گفت: دشمن با استفاده از ظرفیت‌های مختلف به دنبال ضربه‌زدن به نظام اسلامی ایران است و روشنگری رسانه‌ها باعث خنثی شدن جنگ روانی دشمن می‌شود.

حجت الاسلام محمدرضا بابایی امام جمعه شهرستان فردوس در گفت و گو با خبرنگار "بیرجندرسا" ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و تبریک روز"خبرنگار"،اظهار کرد:بر کسی پوشیده نیست که خبرنگاران چشم تیز بین جامعه  و زبان گویای مردم در انعکاس  و بیان مشکلات هستند.

 وی از رسانه به عنوان حلقه ارتباط بین مردم و مسئولان نام برد و افزود: خبرنگاران ظرفیت بالایی برای انعکاس مشکلات مردم دارند و نقش آنها در ایجاد و تقویت وحدت ملی پررنگ است.

امام جمعه فردوس تصریح کرد:رسالت خبرنگاری ایجاب می‌کند واقعیت‌ها را به صورت واقعی و بدون کم و کاست منعکس کنند و این مهم جلو انتشار مطالب نادرست را می‌گیرد.

حجت الاسلام بابایی ضمن اشاره به سختی کار خبرنگاران و زحمات ارزنده آن‌ها در این خصوص،خاطرنشان کرد:آنچه مسلم است آن است که خبرنگاران این مرز و بوم، انسان‌هایی متعهد و معتقد هستند که کار پرمشقتی را متحمل می‌شوند و می‌توانند نقش اثر گذاری را در جامعه داشته باشند.

وی با تاکید بر این‌که امروز رسانه‌ها در یک جنگ تمام عیار با دشمن قرار گرفته‌اند و دشمن به معنای واقعی از تمام توان برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کند،متذکر شد: دشمن با استفاده از ظرفیت‌های مختلف به دنبال ضربه‌زدن به نظام اسلامی ایران است و روشنگری رسانه‌ها باعث خنثی شدن جنگ روانی دشمن می‌شود.

امام جمعه فردوس روشنگری و بصیرت افزایی را، مهمترین رسالت خبرنگاران دانست و عنوان کرد:آنچه مهم است آن است که یک خبرنگار نباید هیچ گرایشی را قاطی اخبار کند.

حجت الاسلام بابایی قلم و بیان را دو نعمت بزرگ الهی برشمرد و افزود: خداوند متعال نعمت بیان و بنان را به انسان عطا کرده که این ها دو اسلحه بوده که در اختیار خبرنگاران برای تنویر افکار عمومی قرار دارند لذا سلاح بیان، زبان بوده و سلاح بنان، قلم است.

وی از رسانه‌ها به عنوان بیانی برای ارتقای فرهنگ انقلاب و دین یاد کرد و افزود:با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که مطالبات مردمی را حق آن‌ها دانسته‌اند باید بگوییم که مطالبات مردمی در حقیقت دو نوع هستند که بر اساس واقعیت و غیرواقعیت تقسیم‌بندی می‌شوند و عمده رسالت خبرنگاران،باید پیگیری مطالبات بحق و واقعی مردم باشد.

امام جمعه فردوس ادامه داد: مسئولین اگر بدانند که زیر ذره‌بین رسانه هستند،با دقت بیشتری به انجام وظایف‌شان می‌پردازند و در حال حاضر، باید از برخی مسئولان که برای اعتلای نظام و رضایت مردم کار می‌کنند قدردانی کنیم اما وقتی مطالبه‌گری ضعیف می‌شود،نتیجه موجب کم‌کاری برخی مسئولانی‌ می‌شود که در حال حاضر در جامعه دیده می‌شود.

انتهای پیام/۱۴

نظرات کاربران