فروش ویژه سیم کارت
آی پرسه
12. مرداد 1400 - 10:57
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی از آغاز واکسیناسیون فرهنگیان استان خبر داد و گفت: واکسیناسیون فرهنگیان استان از امروز آغاز و تا بیستم مردادماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدعلی واقعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند، با اشاره به واکسیناسیون فرهنگیان خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: تمام معلمان رسمی، پیمانی، خرید خدمات آموزشی، قراردادی و معلمان مدارس غیردولتی مشمول طرح واکسیناسیون فرهنگیان هستند.

وی از آغاز واکسیناسیون ۱۶ هزار فرهنگی خراسان‌جنوبی خبر داد و بیان داشت: واکسیناسیون فرهنگیان استان از امروز آغاز و تا بیستم مردادماه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه واکسیناسیون فرهنگیان در شهرستان بیرجند در مرکز تجمیعی واقع در دانشگاه فرهنگیان انجام خواهد شد، مطرح کرد: واکسن سینوفارم چینی، کوو ایران برکت و آسترازنکا برای تزریق وجود دارد و معلمان می‌توانند هر نوعی واکسنی را که مایل هستند برای تزریق انتخاب کنند.

واقعی با اشاره به اینکه گفته مسئولان بهداشت و درمان استان واکسن برای همه فرهنگیان خراسان‌جنوبی تأمین شده، عنوان کرد: نوبت دوم واکسیناسیون فرهنگیان استان طبق زمان‌بندی در شهریور و قبل از آغاز بازگشایی مدارس و سال تحصیلی جدید خواهد بود.

وی در خصوص نحوه اطلاع‌رسانی برای واکسیناسیون فرهنگیان استان، تأکید کرد: نحوه مراجعه شامل ساعت، تاریخ و مکان به فرهنگیان از طریق پیامک اعلام خواهد شد و از همه فرهنگیان استان تقاضا داریم برای واکسیناسیون خود اقدام کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی تبیین کرد: در دوران غیر حضری شدن کلاس‌های درس، چند اتفاق مهم در دانش‌آموزان رخ داده که شامل تغییر الگوی خواب، تحرک و فعالیت فیزیکی و تغییر الگوی تغذیه است که با این سه تغییر در کنار کاهش فعالیت‌های پرورشی دانش‌آموزان در زمان تعطیلی مدارس مواجه بودیم که آسیب‌هایی در پی داشته است.

واقعی با تأکید بر اینکه برای سال تحصیلی جدید تمرکز بر بازگشایی مدارس و تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری است، خاطرنشان کرد: با اقداماتی که وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با وزارت آموزش و پرورش به‌طور مشترک و براساس سند ملی واکسیناسیون ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام داده‌اند، این مهم پیگیری می‌شود.

نظرات کاربران