آی پرسه
3. مرداد 1400 - 7:55
بیرجندرسا-نوسازی ۴۰ دستگاه اتوبوس حمل و نقل درون شهری در شهرستان بیرجند تا پایان سال به اتمام می رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: نوسازی ۴۰ اتوبوسنوسازی ۴۰ دستگاه اتوبوس حمل و نقل درون شهری بیرجند حمل و نقل درون شهری در دستور کار قرار دارد که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.
 
غلامپور افزود: تاکنون کار نوسازی ۳ اتوبوس به اتمام رسیده و در مرحله رنگ آمیزی است.

وی گفت: از ۱۰ سال گذشته تاکنون دولت هیچ یارانه‌ی را برای خرید اتوبوس به شهرداری‌ها نداده است، در حالی که قبلا ۸۲ و نیم درصد قیمت اتوبوس‌ها را پرداخت می‌کرد.
 
رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند افزود: قبل از شیوع کرونا سرانه جابجایی روزانه مسافر در ناوگان حمل و نقل عمومی ۵۰ تا ۵۵ هزار نفر بوده است که این میزان در حال حاضر به ۸ تا ۱۲ هزار نفر رسیده است و این موضوع باعث می‌شود اتوبوس جدیدی برای یک خط اضافه نشود.

غلامپور گفت: قیمت اتوبوسی که قبلا ۵۰۰ میلیون تومان خریداری می‌شد هم اکنون به ۴ میلیارد تومان رسیده و این میزان بودجه برای خرید اتوبوس‌های جدید از عهده شهرداری خارج است.

وی افزود: هر اتوبوس ماهانه بیش از ۲۷ میلیون تومان هزینه برای شهرداری دارد در حالی که شاید اتوبوسی که اضافه می‌شود در شرایط کمبود تقاضا بتواند ماهانه ۵ میلیون تومان درآمدزایی کند.

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند با اشاره به وجود 135 اتوبوس متعلق به این سازمان، گفت: درحال حاضر ۴۵ اتوبوس فعال در سطح بیرجند، حمل و نقل عمومی مسافرین درون شهری را انجام می‌دهند.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران