بسته های ویژه رومینگ امارات
30. تير 1400 - 10:44
بیرجندرسا-امام جمعه تشیع اسدیه ضمن تاکید بر لزوم احترام به یکدیگر و حفظ انسجام در جامعه،گفت: حج بزرگترین کنگره جهان اسلام و نماد یکرنگی و اتحاد بین مسلمانان است که امیدواریم با نابودی ویروس کرونا، بار دیگر شاهد حضور عاشقان این رویداد مهم در سرزمین وحی باشیم

حجت الاسلام مصیب خزاعی امام جمعه تشیع اسدیه در گفت و گو با خبرنگار"بیرجندرسا"،ضمن تبریک عید قربان،اظهار کرد: عید قربان ، عید سرسپردگی و بندگی است، عید برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش است.

 

 

وی با بیان این‌که عید قربان عید عید امتحانات و مبارزه با نفس است،تصریح کرد:در این عید بزرگ،حضرت ابراهیم(ع) با توجه به خوابی که دید،پا روی نفس خود گذاشت و قرار شد که فرزندش را در راه خداوند قربانی کند.

 

 

امام جمعه اهل تشیع اسدیه همچنین عید قربان را عید بریدن از تعلقات مادی و قربانی کردن جان و مال در مقابل خداوند تعالی دانست و یادآور شد:آنچه مسلم است آن است که:تقوا" محصول مراسم حج و قربانی کردن است، انسان باید به گونه‌ای زندگی کند که در برابر تهاجمات شیطان محفوظ بماند.

 

 

 حجت الاسلام خزاعی ضمن اشاره به بحث قربانی کردن در ایام عید سعید قربان نیز عنوان کرد: سنت قربانی بایستی همواره احیا شود اما در این ایام با توجه به شیوع ویروس کرونا باید دقت بیشتری در رعایت نکات بهداشتی شود.

 

 

وی همچنین با تاکید بر دستگیری از فقرا و نیازمندان،اذعان داشت: کمک به نیازمندان و توزیع بسته‌های معیشتی و کمک مومنانه‌ای که رهبر انقلاب سفارش کردند با توجه به مشکلات اقتصادی مردم در ایام شیوع کرونا لازم است تا این رزمایش را بیشتر و قوی تر ادامه دهیم.

 

 

امام جمعه اسدیه با اشاره به این‌ مهم که عید قربان نماد درس وجود و حفظ یکدلی، اتحاد، مودت، صلح و سازش بین مسلمانان است،بیان کرد:با توجه به این که امروز شیطان و نماینده آن که آمریکا و سایر ابرقدرت‌ها هستند به دنبال تفرقه‌افکنی هستند،بیش از هر زمان دیگری به این مولفه‌ها نیازمند هستیم.

 

 

حجت الاسلام خزاعی ضمن تاکید بر لزوم احترام به یکدیگر و حفظ انسجام در جامعه متذکر شد: حج بزرگترین کنگره جهان اسلام و نماد یکرنگی و اتحاد بین مسلمانان است که امیدواریم با نابودی ویروس کرونا، بار دیگر شاهد حضور عاشقان این رویداد مهم در سرزمین وحی باشیم.

 

 

انتهای خبر/۱۴

نظرات کاربران