آی پرسه
28. تير 1400 - 15:49
کمک مومنانه
بیرجندرسا- نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در بیرجند ضمن اشاره به کم لطفی برخی مسئولین استانی در قبال سمن‌های‌ خراسان‌جنوبی گفت:جای بسی تاسف است که مسئولان ارشد استان خراسان‌جنوبی به سمن‌ها نگاه سیاسی دارند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام محمدرضا رفیعی نماینده سازمان‌های مردم نهاد شهرستان بیرجند امروز در حاشیه مراسم رزمایش توزیع  ۱۰۰۰ بسته معیشتی که به همت قرارگاه بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌های کشور و در راستای توزیع بین نیازمندان خراسان‌جنوبی در بیرجند برگزار شد ضمن اشاره به فلسفه وجودی تشکل های مردمی و سمن‌ها،اظهار کرد:بر کسی پوشیده نیست که سمن ها به صورت داوطلبانه و نیت خیرخواهانه در زمینه سامان‌بخشی امور، همراهی در بخش ها و حوزه های مختلف برای ادای دین پای کار آمدند و در بخش های مختلف ورود کرده و مشارکت می‌کنند.

وی افزود: سمن ها برای شناسایی اولویت ها بدون هیچ چشم داشتی پا به عرصه گذاشته‌اند و در راستای همراهی و  همکاری با ادارات و بخش های مختلف، در بخش های اجتماعی، بهداشتی، زیست محیطی و فرهنگی فعالیت می کنند.

نماینده سازمان‌های مردم نهاد شهرستان بیرجند با بیان این مطلب که  فعالیت سمن ها در سال های اخیر در عرصه های مختلف و به خصوص حوزه های اجتماعی افزایش چشمگیری یافته و تعداد زیادی از این سازمان ها با هدف کمک به حل مشکلات جامعه و کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی راه اندازی شده اند،تبیین کرد:امروزه می توان سمن ها را یکی از شاخص های توسعه جامعه مدنی و ابزار کمکی مهمی در کنار دولت و مردم برشمرد تا جایی که تعدد سازمان های مردم نهاد فعال، نشانه ای از حضور آزادانه مردم بدون هیچ دغدغه ای در کنار سیاست های کلان دولت آن منطقه محسوب می شود.

حجت الاسلام رفیعی با تاکید بر این‌که خدمت بی منت به مردم از مهمترین وظایف همگی ما است،تصریح کرد: این نوید را به جامعه فعالان و‌مخصوصا سازمان‌های مردم نهاد می‌دهیم که به زودی خانه سازمان های مردم نهاد در شهرستان بیرجند(اولین خانه سازمان‌های مردم نهاد شهرستانی در سطح کشور) افتتاح خواهدشد که این موضوع،سبب تقویت و انسجام بیشتر سمن ها و همچنین مدیریت متمرکز بر آن‌ها جهت عدم موازی کاری و مدریت هوشمند سمن ها خواهد بود .

 

وی ضمن تشکر از تلاش‌های ارزنده سمن‌های خراسان‌جنوبی در عرصه‌های‌ مختلف و از جمله در دوران شیوع کورونا،خاطرنشان کرد:از ابتدای شیوع کورونا تاکنون،سمن‌های خراسان‌جنوبی بیش از ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به نیازمندان کمک کرده‌اند که مبلغ قابل توجهی است.

مدیر عامل سازمان مردم نهاد آموزشی اجتماعی حقوق شهروندی خراسان‌جنوبی همچنین ضمن اشاره به فعالیت‌های بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌ها،عنوان کرد:آبشار عاطفه ها موسسه‌ای مردم نهاد و برخواسته از درون مردم بوده که به برکت امام رضا (ع) توانسته ،اعتماد مردم را به خود جلب کند و در راستای اهداف فقرزدایی گام های استوار بردارد .

حجت الاسلام رفیعی با اشاره به این‌ که‌ خدمات ارزنده انجام شده توسط بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌های خراسان‌جنوبی و همچنین شهرستان بیرجند بر احدی پوشیده نبوده و نیست،ابراز کرد:این بنیاد خیریه در کشور و بویژه خراسان‌جنوبی در میان سایر خیریه‌ها،همچون نگینی می‌درخشد و اقدامات خالصانه این نهاد باعث فقرزدایی از جامعه هدف می‌شود.

وی اضافه کرد:خدمات شایسته آبشار عاطفه‌ها به عنوان نماد ملی مطرح بوده و در خراسان‌جنوبی نیز به عنوان یک سمن پرشور از آن یاد می‌شود.

نماینده سازمان‌های مردم‌نهاد در شهرستان بیرجند یادآور شد: احسان و نیکوکاری در جامعه ما به لحاظ باورها ، اعتقاد به وعده های الهی دین اسلام و همچنین فرهنگ مردم مداری و بخشندگی همواره به عنوان امری پسندیده وجود داشته است.

حجت الاسلام رفیعی ضمن اشاره به کم لطفی برخی مسئولین استانی در قبال سمن‌ها و از جمله بنیاد خیریه آبشار عاطفه‌ها در خراسان‌جنوبی،اظهار داشت:جای بسی تاسف است  که مسئولان ارشد استان خراسان‌جنوبی به سمن‌ها نگاه سیاسی دارند.

وی با تاکید بر این که حضور مسئولین و دست‌اندرکاران در بین مسئولین و همکاران سمن‌ها سبب دلگرمی و افزایش انگیزه آنان در راستای کمک به نیازمندان و محرومیت‌زدایی در جامعه می‌شود،متذکر شد:اگر جناب استاندار خراسان‌جنوبی حداقل یک مرتبه در این‌گونه جلسات شرکت کنند،هیات همراه وی نیز می‌آیند که متأسفانه در این استان،این‌طور نیست.

ابن فعال فرهنگی با تاکید بر این‌که آیت الله رئیسی تنها شخصی بودند که مدتی پیش در خصوص خیریه‌ها مانور دادند،گفت:خداوند را شاکریم که آیت‌الله عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی نیز در این خصوص،نگاه مثبتی دارند و امیدواریم که همه در کنار بتوانیم در راستای محرومیت‌زدایی و کاهش آلام هم استانی‌های مان گام برداریم.

انتهای پیام/۱۴

نظرات کاربران