آی پرسه
28. تير 1400 - 16:22
بیرجندرسا-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه ۲۸۱ بیمار جدید کرونایی در خراسان‌جنوبی طی ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شدند، گفت: یک نفر دیگر بر اثر کرونا در استان فوت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،کامبیز مهدی‌زاده  اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا ۶۴ هزار و ۸۴۱ آزمایش در خراسان‌جنوبی انجام شده که از این میزان ۲۲ هزار و ۹۸۱ مورد مثبت و ۴۱ هزار و ۸۶۰ مورد نیز منفی بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۳ تست pcr در استان انجام شده است، بیان‌کرد: نتیجه ۹۴ آزمایش مثبت بوده که ۲۶ مورد بستری و ۶۸ بیماری نیز سرپایی بوده‌اند.

مهدی‌زاده ادامه‌داد: همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰۲ آزمایش و تست سریع کرونا انجام شده است که از این تعداد ۱۸۷ مورد مثبت بوده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۱۴ بیمار با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی بستری هستند، گفت: از این تعداد ۱۵۹ نفر ابتلاء قطعی به کرونا دارند و ۱۱ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه حال سه نفر از بیماران وخیم است، اظهار کرد: ۲۱ هزار و ۸۸۱ نفر نیز تاکنون از بیماری کرونا بهبودی حاصل کرده یا دوران قرنطینه خانگی را سپری می‌کنند.

مهدی زاده با اشاره به اینکه متأسفانه یک نفر بر اثر ابتلاء به کرونا فوت کرده است، یادآورشد: مجموع فوتی‌های ناشی از کرونا به ۹۴۱ نفر رسیده است.

نظرات کاربران