آی پرسه
28. تير 1400 - 11:41
بیرجندرسا-معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی گفت: ‏فعالیت تمامی رستوران‌ها، فست‌فودها و مراکز تهیه و توزیع موادغذایی در شهرهای قرمز فقط به صورت بیرون‌بر است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، علی تهوری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: با توجه به  قرار گرفتن تعدادی از شهرستان‌های استان در وضعیت قرمز کرونایی و روند افزایشی تعداد بیماران مبتلا به کرونا و با توجه به مصوبات ستاد ملی کرونا و ستاد کرونای استان فعالیت تالارهای پذیرایی و رستوران‌ها به‌صورت پذیرش مهمان است.

وی بیان داشت: با توجه به ضرورت و اهمیت سلامت مردم به جهت جلوگیری و کنترل  انتشار ویروس کرونا، تمام واحدهای صنفی مجاز به فعالیت نیز در کل استان بیش از پیش موظف به رعایت پروتکل‌ها و عدم پذیرش مشتری بدون ماسک هستند.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه بازرسان سازمان، اتاق اصناف، اتحادیه های صنفی و اماکن بر فعالیت واحدهای صنفی در دو شیفت صبح وعصر نظارت دارند افزود: در صورت فعالیت باشگاههای ورزشی و پذیرش مهمان در رستورانها و تالارهای پذیرایی واحد های مذکور ضمن اعمال تخلف ،توسط پلیس اماکن پلمپ خواهند شد.

تهوری با بیان اینکه استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در واحدهای صنفی الزامی است، تصریح کرد: متصدیان واحدهای صنفی از ارائه خدمت و فروش کالا به مشتریان فاقد ماسک و کسانی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند در واحد صنفی خودداری نمایند.

وی در پایان گفت: در صورت عدم استفاده متصدی واحد صنفی و مشتری از ماسک، متخلفان به اتهام عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به تعزیرات معرفی خواهند شد.

نظرات کاربران