آی پرسه
14. تير 1400 - 10:51
بیرجندرسا-مراسم تودیع و معارفه آیت‌الله رئیسی و حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای رؤسای قدیم و جدید قوه قضائیه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، صبح امروز (دوشنبه 14 تیر) مراسم تودیع آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی و معارفه حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روسای قدیم و جدید قوه قضائیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، اسحاق جهانگیری معاون اول دولت، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی، سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری، علی‌عسگری رئیس سازمان صداوسیما، حناچی شهردار تهران،‌ کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان و جمعی دیگر از مسئولان کشوری در این مراسم حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله رئیسی پس از موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری، با ارسال نامه‌ای از مقام معظم رهبری از ایشان درخواست کرد برای آمادگی تشکیل دولت جدید، تمرکز خود را بر امور مربوط به دولت قرار دهد و رئیس جدید قوه قضائیه زودتر معرفی شود.

رهبر انقلاب نیز پنجشنبه گذشته حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی‌اژه‌ای را به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه منصوب کردند.

متن حکم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم اللّه الرّحمن الرّحیم
جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ غلامحسین محسنی اژه‌ای دامت تأییداته

اکنون که جناب آقای رئیسی با رأی ملت ایران توفیق خدمت در جایگاه ریاست‌جمهوری اسلامی ایران یافته‌اند، با تشکر فراوان از خدمات ارزنده‌ی ایشان در مدت مسئولیت قضائی و کارنامه‌ی افتخارآمیزی که در پایه‌گذاریِ اقدامات ماندگار از خود به‌جای گذاشته‌اند، جناب‌عالی را که علاوه بر صلاحیتهای قانونی، برخوردار از تجربه‌ی گرانبها و شناخت عمیق و سابقه‌ی درخشان در امر قضا می‌باشید، بر اساس اصل یکصد و پنجاه و هفت، به ریاست قوه‌ی قضائیه منصوب می‌کنم.

انتظار اینجانب، اولاً: اهتمام جدّی به مأموریتهای اساسی دستگاه قضاء در قانون اساسی است، یعنی گسترش عدالت، و احیاء حقوق عامّه، و تأمین آزادیهای مشروع، و نظارت بر حسن اجرای قوانین، و پیشگیری از وقوع جرم، و نیز مبارزه‌ی قاطع با فساد.

و ثانیاً: ادامه‌ی رویکرد تحوّلی و اجرای سند تحول موجود با اهتمام ویژه.

و ثالثاً: گسترش فناوریهای نوین و تضمین دستیابی آسان و رایگان مردم به خدمات قضائی.

و رابعاً: گماردن نیروهای کارآمد و جهادی و فاضل و صالح در مسئولیت‌ها و تربیت مدیران شایسته برای سطوح عالی و میانی قضائی و اداری.

و خامساً: ارج نهادن به خدمات قضات پاکدامن و حفظ عزت و منزلت ایشان، و متقابلاً برخورد قاطع با معدود افراد متخلّف.

و سادساً: ارتباط با متن مردم و حضور در میان آنان که دارای برکاتِ بسیار است.

توفیقات جنابعالی و همکارانتان را از خداوند متعال مسألت می‌کنم و امیدوارم خدمات شما موجب رضای خدا و خلق گردد، بحوله و قوّته.

و السلام علیکم و رحمة الله
سیّدعلی خامنه‌ای   

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران